Vytvoření šifrované výměnné jednotky

Prostřednictvím Secure Data můžete na výměnných médiích vytvořit šifrované složky. Pro jejich vytvoření postupujte podle následujících kroků:

1.Připojte k počítači výměnné médium (USB flash disk, externí HDD).

2.V průvodci pro šifrování dat vyberte možnost Zašifrovat výměnné médium.

3.Z rozbalovacího menu vyberte výměnné médium a klikněte na tlačítko Pokračovat.
Pro obnovení seznamu dostupných zařízení klikněte na tlačítko Aktualizovat. Šifrované a nepodporované jednotky nebudou zobrazeny.
Pokud chcete mít přístup šifrovaným složkám i na zařízeních, na kterých není nainstalován ESET Smart Security Premium, vyberte možnost Dešifrovat složku na jakémkoli Windows zařízení.

essp_select_removable_drive

4.V dalším kroku si nastavte heslo, kterým chcete chránit přístup k šifrované složce. Pokud nechcete automaticky virtuální disk dešifrovat po přihlášení ke svému Windows účtu, odškrtněte možnost Automaticky dešifrovat na tomto Windows účtu. Následně klikněte na tlačítko Pokračovat.

essp_Secured_Data_setPassword

5.Vaše výměnná jednotka je chráněna a šifrované adresáře jsou připraveny k použití.

essp_Secured_Data_removable_done

Pokud výměnné médium připojíte k počítači, na kterém není nainstalován nástroj Secure Data, šifrovaná složka nebude viditelná. Pokud připojíte disk k počítači s instalovaným Secure Data, budete vyzváni k zadání hesla pro dešifrování výměnné jednotky. Nezadáte-li heslo, šifrovanou složku uvidíte, ale nebude přístupná.