Vytvoření šifrovaného virtuální disku

Prostřednictvím ESET Smart Security Premium si můžete vytvořit libovolné množství šifrovaných virtuálních disků. Limitováni jste pouze volným místem na disku. Pro vytvoření virtuálního šifrovaného disku postupujte podle následujících kroků:

1.V průvodci pro šifrování dat vyberte možnost Vytvořit šifrovaný virtuální disk.

2.V dalším kroku klikněte na tlačítko Procházet a vyberte místo, kam chcete virtuální disk uložit.

essp_create_an_encrypted_virtual_drive

3.Zadejte název souboru s virtuálním diskem a klikněte na tlačítko Uložit.

4.Z rozbalovacího menu Maximální kapacita vyberte velikost virtuálního disku a klikněte na tlačítko Pokračovat.

5.V dalším kroku si nastavte heslo, kterým chcete chránit přístup k virtuálnímu disku. Pokud nechcete disk automaticky dešifrovat po přihlášení do Windows, odškrtněte možnost Automaticky dešifrovat na tomto Windows účtu.

essp_Secured_Data_setPassword

6.Po kliknutí na tlačítko Pokračovat bude váš virtuální šifrovaný disk připraven k použití a automaticky se zobrazí v Průzkumníku Windows jako další jednotka.

Pro přístup k šifrovanému disku najděte ve vámi definované složce soubor.eed a otevřete jej. Pokud nemáte aktivní automatické dešifrování disku po přihlášení, budete vyzváni k zadání hesla. Následně se disk automaticky zobrazí v Průzkumníku Windows jako další jednotka.

note

Poznámka:

Po připojení šifrovaného disku bude jeho obsah neustále dostupný, a to pro všechny uživatele, dokud se neodhlásíte nebo nerestartujete počítač, případně disk ručně neodpojíte.