Вирішення проблем із фільтрацією протоколів

У разі виникнення неполадок у роботі браузера або поштового клієнта, перший крок – визначити їх зв’язок із фільтрацією протоколу. Для цього спробуйте тимчасово вимкнути фільтрацію протоколу програми в розділі додаткових параметрів (не забудьте ввімкнути цю функцію, завершивши перевірку, інакше браузер і поштовий клієнт залишаться незахищеними). Якщо після вимкнення фільтрації проблема зникає, нижче наведено список поширених неполадок і способів їх виправлення.

Проблеми з оновленням або захистом зв’язку

Якщо програма сповіщає про неможливість оновлення або незахищеність каналу зв’язку, виконайте наведені нижче дії.

Якщо фільтрацію протоколу SSL увімкнено, спробуйте тимчасово вимкнути її. Якщо це допомогло, можна продовжити користуватися фільтрацією протоколу SSL і забезпечити роботу функції оновлення, виключивши проблемний зв’язок.
Увімкніть інтерактивний режим роботи фільтрації протоколу SSL. Запустіть оновлення повторно. Після цього має з’явитися діалогове вікно з інформацією про зашифрований мережевий трафік. Переконайтеся, що в повідомленні вказано саме ту програму, у роботі якої виникають неполадки, а сертифікат надходить із її сервера оновлення. Укажіть системі запам’ятати вибрану дію й натисніть "Ігнорувати". Якщо відповідні діалогові вікна більше не відображаються, можна знову відновити автоматичний режим фільтрації, після чого проблему має бути вирішено.

Якщо проблемна програма не є браузером або поштовим клієнтом, її можна повністю виключити з фільтрації протоколу (у випадку браузера або поштового клієнта така дія може становити загрозу безпеці). Будь-яка програма, зв’язки якої було відфільтровано в минулому, уже має бути зазначена в списку під час додавання виключення, тому вказувати її вручну не має потреби.

Проблема з доступом до пристрою в мережі

Якщо вам не вдається скористатися певною функцією пристрою в мережі (наприклад, відкрити сторінку веб-камери або відтворити відео на домашньому медіапрогравачі), спробуйте додати відповідні адреси IPv4 й IPv6 до списку виключених адрес.

Проблеми з певним веб-сайтом

Можна виключити певні веб-сайти з фільтрації протоколу, використовуючи засоби управління URL-адресами. Наприклад, якщо вам не вдається відкрити сторінку https://www.gmail.com/intl/en/mail/help/about.html, спробуйте додати *gmail.com* до списку виключених адрес.

Помилка "Запущено деякі програми, що використовують кореневий сертифікат"

Коли ви вмикаєте фільтрацію протоколу SSL, продукт ESET Smart Security Premium перевіряє, чи інстальовані програми довіряють його способу фільтрації протоколу SSL, імпортуючи сертифікат до їхнього сховища сертифікатів. Для деяких програм це неможливо зробити, коли їх запущено. Сюди належать Firefox і Opera. Переконайтеся, що жодну з програм не запущено (найкращий спосіб зробити це – відкрити диспетчер завдань і переконатися, що на вкладці "Процеси" не зазначено firefox.exe або opera.exe), після чого повторіть спробу.

Помилка, пов’язана з недовіреним видавцем або недійсним підписом

Найімовірніше, це вказує на помилку описаного вище процесу імпорту. Спершу переконайтеся, що жодну з наведених вище програм не запущено. Потім вимкніть і знову ввімкніть фільтрацію протоколу SSL. Це ініціює повторний імпорт.