Запобігання зараженню комп’ютера

Коли ви працюєте за комп’ютером (а особливо переглядаєте веб-сторінки в Інтернеті), пам’ятайте, що жодна антивірусна система у світі не зможе повністю усунути ризик, який несуть інфіковані об’єкти й віддалені атаки. Щоб забезпечити максимальний захист і зручність під час роботи, важливо правильно користуватися рішеннями захисту від вірусів і дотримуватися кількох корисних правил.

Регулярне оновлення

Згідно зі статистичними даними від ESET LiveGrid® тисячі нових унікальних шкідливих кодів створюються щодня. Їх мета – обійти наявні захисні бар’єри та принести прибуток своїм авторам. І все це за рахунок інших користувачів. Задля безперервного покращення захисту наших клієнтів спеціалісти дослідницької лабораторії ESET щодня аналізують ці загрози, а потім розробляють і випускають оновлення на основі отриманих даних. Максимальний рівень ефективності таких оновлень може гарантувати лише їхня належна конфігурація в системі. Щоб отримати додаткові відомості про спосіб налаштування оновлень, див. розділ Параметри оновлення.

Завантаження оновлень для операційних систем та інших програм

Як правило, автори шкідливих програм використовують уразливість різних систем для збільшення дієвості поширення шкідливого коду. Тому компанії, що випускають програмне забезпечення, пильно слідкують за появою нових слабких місць у своїх програмах і регулярно випускають оновлення безпеки, які усувають потенційні загрози. Важливо завантажувати ці оновлення одразу після їх випуску. Microsoft Windows і веб-браузери, такі як Internet Explorer, – це дві програми, оновлення для яких випускаються на постійній основі.

Резервне копіювання важливих даних

Зловмисники, які створюють шкідливі програми, не переймаються потребами користувачів, а робота таких програм часто призводить до повної непрацездатності операційної системи та втрати важливих даних. Важливо регулярно створювати резервні копії важливих і конфіденційних даних на зовнішні носії, наприклад DVD- або зовнішній жорсткий диск. Так буде значно легше та швидше відновити дані у випадку збою системи.

Регулярне сканування комп’ютера на наявність вірусів

Модуль захисту файлової системи в режимі реального часу виявляє відомі й нові віруси, черв’яки, троянські програми та руткіти. Тож під час кожного відкриття або переходу до файлу виконується його перевірка на наявність шкідливого коду. Рекомендується щонайменше раз на місяць виконувати повне сканування комп’ютера, оскільки шкідливі програми постійно змінюються, а обробник виявлення оновлюється кожного дня.

Дотримання основних правил безпеки

Будьте обережні – це найкорисніше й найефективніше з усіх правил. На сьогодні для виконання та поширення багатьох загроз потрібне втручання користувача. Будьте обережні, відкриваючи нові файли: це заощадить вам багато часу та зусиль, які інакше довелося б витратити на усунення проникнень. Нижче наведено деякі корисні правила:

Не відвідуйте підозрілі веб-сайти з багатьма спливаючими вікнами та рекламою.

Будьте обережні під час інсталяції безкоштовних програм, пакетів кодеків тощо. Користуйтеся тільки безпечними програмами й відвідуйте лише перевірені веб-сайти.

Будьте обережні під час відкривання вкладених файлів електронних листів, зокрема в масово розісланих повідомленнях і повідомленнях від невідомих відправників.

Не користуйтесь обліковим записом із правами адміністратора для повсякденної роботи на комп’ютері.