Карантин

Головна функція карантину – безпечно зберігати інфіковані файли. Файли слід помістити в карантин, якщо їх неможливо очистити, якщо їх видалення небезпечне або не рекомендоване або якщо ESET Smart Security Premium хибно виявив їх як віруси.

До карантину можна перемістити будь-який файл. Окрім того, для переміщення файлу до карантину вручну можна скористатися перетягуванням. Для цього клацніть відповідний файл і, не відпускаючи кнопку миші, перемістіть курсор у позначену область, а потім відпустіть кнопку. Після цього програма переміститься на передній план. Це рекомендується робити, коли файл поводиться підозріло або не виявляється антивірусним сканером. З карантину файли можна надіслати на аналіз у дослідницьку лабораторію ESET.

HLPTOOLS_QUARANTINE_SUBMIT

Файли, які зберігаються в папці карантину, можна переглядати в таблиці, де показано дату й час переміщення в карантин, шлях до вихідного місця розташування інфікованого файлу, його розмір у байтах, причину (наприклад, об’єкт, доданий користувачем) і кількість загроз (наприклад, якщо це архів, який містить багато загроз).

Карантинування файлів

ESET Smart Security Premium автоматично переміщує видалені файли в карантин (якщо користувач не скасував цей параметр у вікні тривоги). За потреби будь-які підозрілі файли можна перемістити в карантин уручну. Для цього потрібно натиснути кнопку Карантин… або клацнути відповідний файл і, не відпускаючи кнопку миші, перемістити курсор у позначену область, а потім відпустити кнопку. У такому разі вихідний файл не видаляється зі свого вихідного місця розташування. Для цього також можна використовувати контекстне меню. Клацніть правою кнопкою миші у вікні Карантин і виберіть Карантин….

Відновлення з карантину

Файли з карантину можна відновлювати й повертати до початкових місць розташування. Для цього використовуйте команду Відновити. Вона доступна в контекстному меню, яке відкривається натисканням правої кнопки миші потрібного файлу у вікні карантину. Якщо файл позначено як потенційно небажану програму, буде ввімкнено параметр Відновити та виключити з перевірки. Докладніше про цей тип програми див. у глосарії. У контекстному меню також доступний параметр Відновити в..., за допомогою якого користувач може відновити файли в інше місце, а не туди, звідки їх було видалено.

Видалення з карантину: натисніть правою кнопкою миші відповідний елемент і виберіть Видалити з карантину або виберіть потрібний елемент і натисніть клавішу Delete на клавіатурі. Також одночасно можна виділяти й видаляти кілька елементів.

note

ПРИМІТКА

Якщо програма помилково перемістила в карантин нешкідливий файл, видаліть цей файл зі списку перевірки після відновлення, а потім надішліть його до служби технічної підтримки ESET.

Відправка на аналіз файлів із карантину

Якщо ви помістили в карантин підозрілий файл, який програма не виявила, або файл помилково розпізнано як інфікований (наприклад, під час евристичного аналізу коду) і переміщено в карантин, надішліть файл до антивірусної лабораторії ESET. Щоб відправити файл із карантину, клацніть його правою кнопкою миші та виберіть Відправити на аналіз у контекстному меню.