Журнали

Журнали містять інформацію про важливі події, які відбулися у програмі, і надають огляд виявлених загроз. Ведення журналу є важливим засобом системного аналізу, виявлення загроз і виправлення неполадок. Запис у журнал відбувається у фоновому режимі без втручання користувача. Інформація, яка може записуватися в журнал, залежить від поточних параметрів деталізації журналу. Доступна можливість переглядати текстові повідомлення та журнали безпосередньо в інтерфейсі ESET Smart Security Premium, а також архівувати журнали.

Доступ до журналів можна отримати з головного вікна програми. Для цього клацніть Інструменти > Інші інструменти > Файли журналуУ розкривному меню Журнал виберіть потрібний тип журналу. Доступні такі журнали:

Виявлені об’єкти: цей журнал містить детальну інформацію про інфіковані об’єкти й загрози, виявлені ESET Smart Security Premium. У журналі міститься інформація про час виявлення, назву загрози, її розташування, виконану дію й ім’я користувача, який перебував у системі в момент виявлення загрози. Двічі клацніть будь-який запис журналу, щоб відобразити детальні відомості в окремому вікні. Загрози, які не вдалося очистити, завжди позначаються червоним текстом на яскраво-червоному фоні. Очищені загрози позначаються жовтим текстом на білому фоні. Потенційно небезпечні або небажані програми, які не очищено, позначаються жовтим текстом на білому фоні.

Події – усі важливі дії, виконані ESET Smart Security Premium, записуються в журналі подій. Журнал містить інформацію про події та помилки, які сталися в програмі. Він призначений для системних адміністраторів і користувачів, яким потрібна допомога з вирішенням проблем. Часто інформація в ньому допомагає знайти вирішення проблеми, яка виникла під час роботи програми.

Сканування комп’ютера – у цьому вікні відображаються результати всіх виконаних уручну або запланованих сканувань. Кожний рядок відповідає одному скануванню комп’ютера. Двічі клацніть будь-який рядок, щоб переглянути докладну інформацію про відповідний сеанс сканування.

HIPS – містить записи певних правил HIPS, позначених для запису. Протокол містить назву програми, яка викликала операцію, результат (правило було дозволено чи заборонено), а також ім’я правила.

Захист мережі: у цьому журналі відображаються всі віддалені атаки, виявлені брандмауером. У цьому журналі можна переглянути інформацію про всі атаки на комп’ютері. У стовпці Подія вказано список виявлених атак. У стовпці Джерело надається детальніша інформація про зловмисника. У стовпці Протокол зазначається, який комунікаційний протокол використовувався для проведення атаки. Аналіз журналу брандмауера може допомогти вчасно виявити спроби проникнення в систему, а також попередити несанкціонований доступ. Більш докладні відомості про мережеві атаки див. в розділі IDS і додаткові параметри.

Відфільтровані веб-сайти: Цей список знадобиться, якщо потрібно буде переглянути веб-сайти, заблоковані модулем захисту доступу до Інтернету чи функцією Батьківський контроль. У кожному журналі вказується час, URL-адреса, ім’я користувача та програма, що встановила підключення з певним сайтом.

Захист від спаму – містить записи, пов’язані з повідомленнями електронної пошти, позначеними як спам.

Батьківський контроль – відображає заблоковані або дозволені батьківським контролем веб-сторінки. Значення у стовпцях Тип збігу та Значення збігу допомагають визначити, як застосовувалися правила фільтрації.

Контроль пристроїв – містить записи про змінні носії та пристрої, підключені до комп’ютера. У файлі журналу реєструються тільки пристрої з відповідними правилами контролю. Якщо правило не відповідає підключеному пристрою, запис у журналі для підключеного пристрою не створюватиметься. У цьому ж журналі можна переглянути відомості про тип пристрою, серійний номер, ім’я постачальника та розмір носія (якщо доступно).

Розділ Захист веб-камери – містить записи про заблоковані відповідною функцією програми.

Виберіть вміст будь-якого журналу й натисніть комбінацію клавіш Ctrl + C , щоб скопіювати його в буфер обміну. Натисніть і утримуйте Ctrl або Shift, щоб вибрати кілька записів.

Натисніть MODULE_INACTIVE Фільтрація, щоб відкрити вікно Фільтрація журналу, де можна визначати критерії фільтрації.

Клацніть певний запис правою кнопкою миші, щоб відкрити контекстне меню. У контекстному меню ви зможете отримати доступ до наведених нижче параметрів.

Показати – показ додаткової інформації про вибраний журнал у новому вікні.

Відфільтровувати однакові записи: після активації цього фільтра відображатимуться лише записи певного типу (діагностичні, попереджувальні тощо).

Фільтрувати…: після натискання цієї опції у вікні Фільтрація журналу можна визначати критерії фільтрації для певних записів журналу.

Увімкнути фільтр: активація параметрів фільтра.

Вимкнути фільтр: очищення всіх параметрів фільтра (як описано вище).

Копіювати/Копіювати все: копіювання інформації про всі записи у вікні.

Видалити/Видалити все – видалення вибраних або всіх відображуваних записів (для виконання цієї дії необхідні права адміністратора).

Експорт…: експорт інформації про записи у форматі XML.

Експортувати все…: експорт інформації про всі записи у форматі XML.

Знайти/Знайти наступні/Знайти попередні: після натискання цієї опції у вікні Фільтрація журналу можна визначати критерії фільтрації для певних записів журналу.