Захист мережі

Брандмауер контролює весь вхідний і вихідний мережевий трафік системи. Контроль здійснюється шляхом дозволу або відхилення окремих мережевих підключень на основі правил фільтрації. Брандмауер захищає від атак із боку віддалених комп’ютерів і дає можливість блокувати деякі служби. Він також забезпечує захист від вірусів для протоколів HTTP, POP3 та IMAP. Ця функція є дуже важливим елементом системи безпеки комп’ютера. ESET Smart Security Premium сповістить вас про підключення до незахищеної бездротової мережі або мережі зі слабким захистом.

Конфігурація брандмауера доступна на вкладці Параметри в розділі Захист мережі. Тут можна налаштувати режим фільтрації, правила й детальні параметри. Додаткові параметри можна відкрити, натиснувши піктограму шестірні GEAR, а потім Налаштувати… поруч з елементом Брандмауер або натиснувши F5, щоб відкрити меню Додаткові параметри.

PAGE_EPFW_MAIN_SETTINGS

Натисніть значок шестірні GEAR поруч із пунктом Брандмауер, щоб перейти до наведених нижче параметрів.

Налаштувати… – відкриває вікно "Брандмауер" у меню додаткових параметрів, де можна визначити спосіб обробки брандмауером мережевої комунікації.

Призупинити роботу брандмауера (дозволити весь трафік) – дія, протилежна блокуванню всього мережевого трафіку. Якщо її вибрати, усі параметри фільтрації брандмауера будуть вимкнені й усі вхідні та вихідні підключення – дозволені. Натисніть Увімкнути брандмауер, щоб повторно активувати брандмауер, коли фільтрація мережевого трафіку працює в цьому режимі.

Блокувати весь трафік – уся вхідна та вихідна комунікація блокується брандмауером. Використовуйте цей параметр, лише коли вважаєте, що систему потрібно відключити від мережі через критичну загрозу безпеці. Коли функція фільтрації мережевого трафіку працює в режимі Блокувати весь трафік, натисніть Припинити блокувати весь трафік, щоб відновити нормальну роботу брандмауера.

Автоматичний режим (коли активовано інший режим фільтрації): натисніть, щоб змінити режим фільтрації на автоматичний (з правилами користувача).

Інтерактивний режим (коли активовано інший режим фільтрації): натисніть, щоб змінити режим фільтрації на інтерактивний.

Захист від мережевих атак (IDS) – аналіз вмісту мережевого трафіку й захист від мережевих атак. Трафік, який уважатиметься шкідливим, буде заблоковано.

Захист від ботнет-вірусів – швидко й точно визначає зловмисне ПЗ в системі.

Підключені мережі – відображає мережі, до яких підключено мережеві адаптери. Щойно ви натиснете посилання під ім’ям мережі, відобразиться запит на вибір типу захисту (суворий або дозволений) для мережі, до якої ви підключилися за допомогою мережевого адаптера. Це налаштування визначає, наскільки ваш комп’ютер доступний для інших комп’ютерів у мережі.

Тимчасовий чорний список IP-адрес: список IP-адрес, визначених як джерело атак і доданих до чорного списку, що блокує підключення до них протягом певного періоду часу. Щоб отримати додаткову інформацію, клацніть цей параметр і натисніть F1.

Майстер виправлення неполадок: допомагає вирішувати проблеми з підключенням, спричинені брандмауером ESET. Докладніше див. у розділі Майстер виправлення неполадок.