Inštalácia

important

Dôležité

Inštrukcie týkajúce sa aktualizácie vašej súčasnej verzie nástroja ESMC nájdete v kapitole Aktualizácia, migrácia a preinštalovanie.

Inštalačná príručka popisuje mnoho spôsobov, ako nainštalovať ESET Security Management Center, a je určená najmä pre podnikových zákazníkov. Prečítajte si príručku pre malé a stredné podniky, pokiaľ chcete nainštalovať ESET Security Management Center na platformu Windows a spravovať do 250 produktov od spoločnosti ESET, určených pre koncové zariadenia s operačným systémom Windows.

Inštalátory nástroja ESET Security Management Center sú dostupné k stiahnutiu na webovej stránke spoločnosti ESET v sekcii Stiahnuť ESET Security Management Center. Sú dostupné v niekoľkých formách. Štandardne je vybraná karta All-in-one inštalátor. Ak si prajete stiahnuť virtuálne zariadenie alebo samostatný inštalátor, kliknite na príslušnú kartu. Sú dostupné tieto možnosti:

All-in-one inštalátor nástroja ESMC pre systém Windows (zip súbor).

Obraz ISO, ktorý obsahuje všetky inštalátory nástroja ESET Security Management Center (okrem virtuálneho zariadenia ESMC).

Súbor (OVA) virtuálneho zariadenia. Nasadenie virtuálneho zariadenia ESMC sa odporúča pre používateľov, ktorí chcú používať ESET Security Management Center vo virtuálnom prostredí alebo dávajú prednosť jednoduchšej inštalácii. Podrobné inštrukcie nájdete v príručke nasadenia virtuálneho zariadenia ESMC.

Samostatné inštalátory pre jednotlivé súčasti – pre Windows a Linux.

Ďalšie metódy inštalácie:

Inštalácia na Microsoft Azure

Podrobné inštrukcie pre inštaláciu na systéme Linux

important

Dôležité

Po inštalácii nemeňte názov počítača, na ktorom beží ESMC Server. Viac informácií nájdete v kapitole Zmena názvu hostiteľa alebo IP adresy ESMC Servera.


Prehľad inštalačných metód

note

Poznámka

Prečítajte si tiež kapitolu Hardvér a škálovateľnosť infraštruktúry.

Ak potrebujete pomôcť s výberom toho najvhodnejšieho spôsobu inštalácie nástroja ESET Security Management Center, môžete sa obrátiť na nasledujúcu tabuľku, vďaka ktorej ľahko zistíte, aká inštalačná metóda bude pre vaše konkrétne prostredie najlepšia:

Napríklad: Nevyberajte si inštaláciu nástroja ESMC na cloud (napríklad na cloudovú platformu Windows Azure) v prípade, že je vaše internetové pripojenie pomalé.
Napríklad: Ak plánujete použiť nástroj ESMC v prostredí malého alebo stredného podniku (MSP), vyberte si All-in-one inštaláciu.

Metóda inštalácie

 

Typ zákazníka

 

Migrácia

 

Prostredie pre ESMC inštaláciu

 

Internetové pripojenie

Malé a stredné podniky (MSP)

Veľké podniky

Áno

Nie

Bez servera

Vyhradený server

Zdieľaný server

Virtualizačná platforma

Cloudový server

Žiadne

Dobré

Slabé

All-in-one inštalácia na
Windows Server

 

 

 

All-in-one inštalácia na
Windows Desktop

 

 

 

 

 

 

Virtuálne zariadenie

 

 

 

 

 

 

Microsoft Azure VM

 

 

 

 

 

 

 

 

Inštalácia súčastí – Linux

 

 

 

 

Inštalácia súčastí – Windows