Otevření ESMC Web Console

ESMC Web Console můžete zobrazit několika způsoby:

Na lokálním serveru (počítač, na kterém běží ESMC Web Console) zadejte do internetového prohlížeče následující adresu:
https://localhost/era/
 

Z jakéhokoli místa s přístupem k serveru, na kterém běží ESMC Web Console, zadejte do internetového prohlížeče následující adresu:
https://nazev_nebo_ip_adresa_serveru/era/
kde "nazev_vaseho_serveru" nahraďte platným názvem serveru nebo IP adresou.

Pro přihlášení k ESMC Virtual appliance použijte následující adresu:
https://[IP_adresa]/
kde "[IP adresa]" nahraďte IP adresou ESMC virtuálního stroje. Pokud si IP nepamatujete, podívejte se do kroku 9 v kapitole Virtual appliance.

Na lokálním serveru (počítač, na kterém běží ESMC Web Console) klikněte na Start > Všechny programy > ESET > ESET Security Management Center > ESET Security Management Center Web console. Následně se ve výchozím internetovém prohlížeči zobrazí ESMC Web Console. Tento krok neplatí pro ESMC Virtual appliance.

details_hoverPoznámka

Protože ESMC Web Console používá pro přenos dat zabezpečený protokol (HTTPS), může se vám při pokusu o přístup k ESMC Web Console zobrazit upozornění o nedůvěryhodném certifikátu nebo nezabezpečeném spojení (přesné znění hlášky záleží na použitém prohlížeči). Důvod tohoto upozornění je způsoben tím, že se prohlížeč snaží ověřit identitu stránky, kterou chcete zobrazit. Pro pokračování k ESMC Web Console klikněte na Pokračovat na tuto stránku (Internet Explorer) nebo Rozumím rizikům, případně klikněte na Přidat výjimku... a Schválit bezpečnostní výjimku (Mozilla Firefox). Výjimka bude platná pouze pro komunikaci s ESET Security Management Center Web Console.

Pokud webový server běží (počítač, na kterém běží ESMC Web Console), zobrazí se následující obrazovka.

fs_login_screen

Pro přihlášení k ESMC Web Console použijte heslo, které jste si nastavili v průběhu instalace. Po zaškrtnutí možnosti Přihlásit do domény můžete pro přihlášení použít přihlašovací údaje doménového administrátora. Po zaškrtnutí možnosti Povolit relaci ve více záložkách můžete mít ESMC Web Console otevřenou ve více záložkách internetového prohlížeče. Pro více informací přejděte do kapitoly přihlášení k ESMC Web Console.

details_hoverPoznámka

V ojedinělých případech se nemusí přihlašovací obrazovka zobrazit nebo se může načítat ve smyčce. V takovém případě restartujte službu ESET Security Management Center Server. Po opětovném nastartování služby ESET Security Management Center Server restartujte službu Apache Tomcat. Po provedení těchto kroků by se již měla přihlašovací obrazovka správně zobrazit.