1. scénář: migrace ze starého serveru na nový

Tento scénář pokrývá migraci ERA 5.x na jiný server ESMC 7.x. Podrobnější informace včetně návodu popisující následnou instalaci pomocí all-in-one instalačního balíčku naleznete v Databázi znalostí.

1.NainstalujteESMC 7.x na nový server.

2.Stáhněte si a spusťte ESET Remote Administrator Migration Tool.

Nainstalujte si Microsoft Visual C++ 2015 x86, který je vyžadován pro korektní běh nástroje. Instalační balíček naleznete ve staženém .zip archivu nástroje Migration Tool.

Migrační nástroj spusťte jako administrátor přímo na serveru, kde běží ERA 5.x sever. Není možné migrační nástroj spustit ze vzdálené stanice.

3.Vyberte možnost Export, pro export ERA dat do intermediate formátu.

4.Průvodce migrací dokáže převést jen některá data. Vyberte data, která chcete převést a klikněte na tlačítko Další.

migration_tool_2

Po vybrání složky, do které chcete databázi exportovat, průvodce zobrazí stav původní ERA 4.x / 5.x databáze.

Všechna data jsou exportována do intermediate databáze.

5.Po dokončení exportu máte dvě možnosti:

Ukončete migration tool, zkopírujte databázový soubor na nový počítač s ESET Security Management Center 7.x, a prostřednictvím Migration tool databázi importujte.

Nebo klikněte na Importovat nyní pro přímý import databáze do ESET Security Management Center 7.x prostřednictvím sítě. K tomu bude potřeba zadat údaje pro připojení k novému ESMC Serveru a přihlašovací údaje do ESMC Web Console.

details_hoverPoznámka

Statické skupiny získané synchronizací s Active Directory budou ignorovány a neexportují se.

6. Pokud nebude možné některá nastavení importovat, ESET Remote Administrator Migration tool zobrazí tipy pro změnu nastavení nového ESMC Serveru, které je potřeba provést, aby se importování podařilo.

Následně se provede import jednotlivých komponent. Pro každou migrovanou komponentu se vytvoří samostatný migrační protokol. Po úspěšném dokončení importu všech částí se zobrazí výsledek migrace.

migration_tool_7

validation-status-icon-warning DŮLEŽITÉ

Pokud migrujete také uživatele, hesla k účtům budou resetována a nahrazena náhodně vygenerovanými. Hesla si následně můžete exportovat do .CSV souboru.

7. Migration Tool vygeneruje také skript, prostřednictvím kterého můžete nasadit nakonfigurovaného ESET Management Agenta. Jedná se o malý .bat soubor, který stačí na klientovi spustit.

migration_tool_8

Důkladně si zkontrolujte nastavení migračního nástroje a po dokončení se ujistěte, zda byla zálohována všechna data. Po ověření nasaďte prostřednictvím skriptu ESET Management Agent na několik stanic, a ověřte, že se připojili k novému ESMC Serveru.

Po úspěšném ověření konektivity nasaďte ESET Management Agenta na zbývající počítače.

details_hoverPoznámka

Pokud v průběhu migrace dojde k chybě, doporučujeme vrátit změny ESMC 7.x, obnovit zálohovaná data ERA 5.x, počítače zpět připojit k ERA 5.x a kontaktovat technickou podporu ESET.