Databáze

ESET Security Management Center ukládá data do externí databáze. Všechny potřebné tabulky a uživatele vytvoří automaticky instalační balíček. V následujících kapitolách si popíšeme zálohování, aktualizaci a migraci databáze, kterou využívá ESMC Server (ERA Server or ERA 6.x Proxy). Před tím, než začnete:

Ověřte, zda váš databázový server splňuje požadavky pro běh ESMC Serveru..

Pokud zatím žádný databázový server nepoužíváte, můžete využít Microsoft SQL Server Express, který je součástí all-in-one instalačního balíčku ESMC Serveru.

Pokud již máte nainstalován Microsoft SQL Server, zkontrolujte zda splňuje požadavky vyžadované ze strany ESET Security Management Center. Pokud používáte nepodporovanou verzi Microsoft SQL Server, nejprve jej aktualizujte na podporovanou verzi.

details_hoverPoznámka

Komponenta ERA Proxy z verze 6 byla nahrazena proxy řešením třetí strany – z důvodu změn v komunikačním protokolu agenta. Není tedy potřeba migrovat databázi Proxy z verze 6.x na verzi 7.x.

Jak aktualizovat v prostředí s ERA Proxy?

Pokud chcete provozovat ESMC server s MS SQL databází, musíte mít nainstalovaný a správně nakonfigurovaný Microsoft SQL Server. Níže uvádíme požadavky:

Microsoft SQL Server 2008 R2 a novější, případně Microsoft SQL Server 2008 R2 Express a novější. Při instalaci vyberte pro autentifikaci Mixed mode.

Pokud již máte Microsoft SQL Server nainstalován, nastavte Mixed mode (SQL Server authentication and Windows authentication). Postup krok za krokem naleznete v Databázi znalostí.

details_hoverPoznámka

Pokud chcete pro přihlašování do Microsoft SQL Server využívat Windows Authentification, postupujte podle kroků uvedených v Databázi znalostí.

Povolte TCP/IP připojení k SQL Serveru. Postup krok za krokem naleznete v Databázi znalostí.

details_hoverPoznámka

Pro konfiguraci a správu Microsoft SQL Server (databází a uživatelů) potřebujete SQL Server Management Studio (SSMS).

Neinstalujte SQL Server na doménový řadič (pokud se jedná například o Windows SBS / Essentials). V takovém případě doporučujeme ESET Security Management Center nainstalovat na jiný server, případně neinstalovat SQL Server Express a použít pro ESMC databázi jiný databázový server (například již existující MSSQL nebo MySQL).