Nasazení virtuální appliance

ESMC Virtual Appliance (ESMC VA) nabízíme pro uživatele, kteří chtějí ESET Security Management Center provozovat ve virtuálním prostředí. ESMC Virtual Appliance představuje nejjednodušší a nejrychlejší způsob pro zprovoznění ESET Security Management Center ve vaší síti.

ESMC Virtual Appliance je připravena pro nasazení do většiny virtuálních prostředí. Podporuje nativní hypervizory (VMware vSphere/ESXi a Microsoft Hyper-V), stejně tak hostované hypervizory běžící na desktopovém operačním systému (VMware Workstation, VMware Player a Oracle VirtualBox). Pro seznam podporovaných hypervizorů přejděte do této kapitoly.

V této uživatelské příručce naleznete informace o nasazení a správě ESMC virtuální appliance, včetně:

Konzole pro správu ESMC virtuální appliance – textové grafické rozhraní, které poskytuje základní informace o ESET Security Management Center. Dále prostřednictvím tohoto rozhraní můžete provádět základní konfiguraci operačního systému CentOS mnohem pohodlněji než z terminálu a bez znalosti linuxových příkazů. Mezi nejdůležitější funkce dostupné v tomto rozhraní patří:

oNastavení statické IP adresy – pokud DHCP server nepřiřadil virtuálnímu stroji žádnou IP adresu, provedete to ručně pomocí tohoto skriptu.

oMigrace databáze – tuto funkci využijete při migraci z jedné virtuální appliance do druhé.

oZálohování a obnovení a ESMC databáze – pomocí této funkce provedete zálohu/obnovení databáze, kterou používá ESET Security Management Center.

oTovární nastavení – tímto skriptem vrátíte konfiguraci virtuální appliance do výchozího stavu. To využijete v případě, kdy jste narazili na problémy při běhu virtuálního stroje. Po obnovení appliance do výchozího stavu stačí obnovit databázi ze zálohy.

Webmin webové rozhraní – webové rozhraní třetí strany, prostřednictvím kterého můžete jednoduše spravovat operační systém CentOS. V této příručce naleznete popsány nejdůležitější součásti Webminu. Pro více informací se podívejte do oficiální dokumentace.