Nastavenie nového certifikátu pre ESMC Server

Váš certifikát ESMC Servera je vytvorený pri inštalácii a je distribuovaný na ESET Management Agenty a ostatné komponenty, aby mohli s ESMC Serverom komunikovať. V prípade potreby môžete nastaviť ESMC Server tak, aby používal odlišný partnerský certifikát. Okrem certifikátu ESMC Servera (vytvoreného automaticky pri inštalácii) teda môžete použiť aj Vlastný certifikát. Certifikát ESMC Servera je potrebný na zabezpečené TLS pripojenie a overovanie. Certifikát servera zabezpečí, že ESET Management Agenty a ESMC Proxy sa nepripoja na žiadny iný (nedôveryhodný) server. Pre zmenu nastavení certifikátu kliknite na Nástroje > Nastavenia servera.

1.Kliknite na Viac > Nastavenia servera > rozbaľte sekciu Pripojenie a vyberte možnosť Zmeniť certifikát.

server_settings

2.Vyberte si z dvoch typov partnerského certifikátu:

Security Management Center certifikát – kliknite na Otvoriť zoznam certifikátov a vyberte certifikát, ktorý bude použitý.

Vlastný certifikát – prejdite do umiestnenia vášho vlastného certifikátu. Pri vykonávaní migrácie vyberte certifikát exportovaný z vášho starého ESMC Servera.

server_settings_custom_certf

3.Vyberte Vlastný certifikát, ďalej vyberte certifikát ESMC Servera exportovaný zo starého servera v podobe súboru .pfx a kliknite na OK a Uložiť.

4.Reštartujte službu ESMC Server. Bližšie informácie nájdete v nasledujúcom článku databázy znalostí.