Hardwarový audit

Poslední verze ESET Security Management Center přinesla možnost pro získání informací o hardwaru (RAM, velikost úložiště, procesor, ...) ze zařízení připojených k serveru.

V hlavním menu klikněte na Počítače, vyberte zařízení a v kontextovém menu klikněte na možnost Zobrazit detaily.

show_details

Přejděte do sekce Detaily a přepněte se na záložku Hardware.

HW_details

Spravovaná zařízení můžete filtrovat na základě hardwarových parametrů. Získaná data jsou rozdělena do následujících kategorií. Šasi, Zařízení, Monitor, Grafický adaptér, Vstupní zařízení, Úložiště, Síťové adaptéry, Tiskárny, Procesor, RAM a Zvukové adaptéry.

Přehledy o hardwaru

Informace o hardwaru si můžete přidat do vlastních přehledů. Při vytváření nové šablony přehledu vyberte v sekci Data položky HW audit. Po vybrání první položky do řádku tabulky nebo osy grafu se výběr dostupných dat zúží a zůstanou zobrazeny jen relevantní možnosti.

Dynamická skupina na základě hardwaru

Hardwarové parametry můžete využít při tvorbě dynamických skupin. Při vytváření nové šablony dynamické skupiny vyberte jako pravidlo položku z kategorie HW audit. Například si můžete vytvořit dynamickou skupinu, která bude filtrovat zařízení dle velikosti operační paměti.

Hardwarový audit na linuxu

Na stanicích běžících na linuxu musí být pro korektní reportování dat o hardwaru nainstalován nástroj lshw. Pokud jste aktualizovali ERA 6.x VA na ESMC 7 VA, doinstalujte do běžící na CentOS nástroj lshw.

Pro nainstalování balíčku lshw pod uživatelem root nebo sudo využijte jeden z níže uvedených příkazů:

Debian distribuce (Ubuntu )

apt-get install -y lshw

Red Hat distribuce (CentOS, Fedora, RHEL)

yum install -y lshw

Hardwarový audit na macOS

Informace o hardwaru je možné získat, pokud na zařízení běží macOS 10.9 a novější.