ERA Proxy

ERA Proxy je odľahčená verzia komponentu ERA Server. Tento typ servera umožňuje vysoký stupeň škálovateľnosti. ERA Proxy server zhromažďuje údaje, ktoré odosielajú ERA Agenty. Umožňuje pripojiť viac Agentov na ERA Proxy, ktorých komunikáciu preposiela na ERA Server. To umožňuje optimalizáciu databázových dotazov. Je tiež možné pripojiť ERA Proxy na ďalšie ERA Proxy servery a až potom na ERA Server. Všetko závisí od sieťového prostredia a jeho nastavení.

validation-status-icon-infoAký je rozdiel medzi ERA Proxy a Apache HTTP Proxy?

ERA proxy je tiež zodpovedné za distribúciu konfiguračných dát (skupiny, politiky, úlohy, atď) na Agenty. Toto presmerovanie prebieha bez účasti ERA servera.

Konfigurácia ERA Proxy je možná len pomocou politiky odoslanej z ERA Servera. To znamená, že na počítači s ERA proxy musí byť nainštalovaný ERA Agent, aby bolo možné poslať konfiguráciu z ERA Servera.

validation-status-icon-infoPoznámka: ERA Server nie je možné pripojiť na ERA Proxy server priamo, bez ERA Agenta.

scheme_proxy_sm

ERA Proxy je komponent produktu ESET Remote Administrator a má dve hlavné úlohy. Pri stredne veľkej alebo podnikovej sieti s veľkým počtom klientov (10 000 alebo viac) môžete použiť niekoľko nástrojov ERA Proxy na rozdelenie zaťaženia siete medzi nimi, čo odľahčuje hlavný ERA Server. Ďalšou výhodou ERA Proxy je spojenie so vzdialenou pobočkou podniku, ktorá má slabé pripojenie. Princíp spočíva v tom, že ERA Agenty na pracovných staniciach sa nepripájajú priamo na hlavný ERA Server, ale cez ERA Proxy, ktoré je na lokálnej sieti vzdialenej pobočky. Takáto konfigurácia poskytuje lepšie spojenie so vzdialenou pobočkou. ERA Proxy prijíma komunikáciu od ERA agentov, spája ju a odosiela na hlavný ERA Server (alebo ďalšie ERA Proxy). To umožňuje pripojenie viacerých klientov na vašu sieť bez obmedzenia kvality databázových dotazov.

Pre správnu funkciu ERA Proxy musí byť na hostiteľskom počítači nainštalovaný okrem ERA Proxy aj ESET Agent a tiež musí byť pripojený na vyššiu úroveň (buď ERA Server, alebo vyššie ERA Proxy, ak existuje) vašej siete.

validation-status-icon-infoPoznámka: Pozrite si tiež scenáre nasadenia s použitím ERA Proxy.