Databáze

ESET Remote Administrator ukládá data do externí databáze. Všechny potřebné tabulky a uživatele vytvoří automaticky instalační balíček. V následujících kapitolách si popíšeme zálohování, aktualizaci a migraci databázové serveru, který využívá ERA Server/Proxy. Před samotnou instalací ERA Serveru, případně ERA Proxy:

Ověřte, zda váš databázový server splňuje požadavky.

Pokud zatím žádný databázový server nepoužíváte, můžete využít Microsoft SQL Server Express, který je součástí instalačního balíčku ERA.

Pokud používáte Microsoft Small Business Server (SBS) nebo Essentials, zkontrolujte požadavky, především ty softwarové. Poté postupujte podle kroků uvedených v kapitole Instalace na Windows SBS / Essentials.

Pokud již máte nainstalován Microsoft SQL Server, zkontrolujte požadavky a ověřte, že používáte Microsoft SQL Server ve verzi, kterou podporuje ESET Remote Administrator. Pokud používáte nepodporovanou verzi, aktualizujte svůj SQL Server.

Pokud chcete provozovat ESET Remote Administrator s MS SQL databází, musíte mít nainstalovaný a správně nakonfigurovaný Microsoft SQL Server:

Microsoft SQL Server 2008 R2 a novější, případně Microsoft SQL Server 2008 R2 Express a novější. Při instalaci vyberte pro autentifikaci Mixed mode.

Pokud již máte Microsoft SQL Server nainstalován, nastavte Mixed mode (SQL Server authentication and Windows authentication) podle těchto kroků z Databázë znalostí.

Povolte TCP/IP připojení k SQL Serveru. Postup krok za krokem naleznete v Databázi znalostí.

validation-status-icon-infoPoznámka: Pro konfiguraci a správu Microsoft SQL Server potřebujete SQL Server Management Studio (SSMS). Tento nástroj se standardně při použití MSSQL Express neinstaluje. Je potřeba jej stáhnout a nainstalovat ručně.

validation-status-icon-infoPoznámka: Pokud se při instalaci ESET Remote Administrator rozhodnete pro Microsoft SQL Server Express, nebude možné instalaci dokončit na doménovém řadiči. To platí také pro případ, že používáte Microsoft SBS. Pokud používáte Microsoft SBS, doporučujeme ESET Remote Administrator nainstalovat na jiný server nebo při instalaci nevybírat Microsoft SQL Server Express (v tomto případě musíte použít vlastní MSSQL nebo MySQL Server pro instalaci ERA databáze). Více informací o instalaci ERA Serveru na doménový řadič naleznete v Databáze znalostí.