Záloha databáze

Veškeré informace a nastavení ESET Remote Administrator je uloženo v databázi. ERA Server, ERA Proxy ani ERA Mobile Device Connector neprovádí zálohu databáze. Doporučujeme tedy databázi zálohovat ručně pro zabránění ztráty dat. Databázi můžete zazálohovat přímo v grafickém rozhraní virtuální appliance pomocí možnosti Backup database. Následně se dump MySQL databáze (era-backup.sql) uloží do složky root.

icon_details_hoverPoznámka:

Případně můžete zálohovat celý virtuální stroj prostřednictvím snapshotu. Při návratu ke staršímu snapshotu nezapomeňte spustit úlohu pro synchronizaci dat.

validation-status-icon-warning DŮLEŽITÉ:

Dump databáze doporučujeme z virtuální appliance zálohovat na externí úložiště. V případě pádu virtuálního stroje nebo celého virtuálního prostředí budete schopni obnovit ERA komponentu do původního stavu bez nutnosti konfigurovat vše znovu. Pro více informací přejděte do kapitoly ERA VA disaster recovery.

1.Na úvodní obrazovce virtuální appliance stiskněte klávesu Enter a zadejte heslo. Z dostupných možností vyberte Backup database.

backup_db

2.Následně zadejte heslo uživatele root pro přístup k databázi.

icon_details_hoverPoznámka:

Pokud jste heslo zapomněli, můžete si jej změnit.

backup_db_02

3.Vyčkejte na dokončení zálohování. V závislosti na velikosti databáze může tato operace chvíli trvat.

4.Dump databáze naleznete ve složce: /root/era-backup.sql

validation-status-icon-warning DŮLEŽITÉ:

Nezapomeňte dump databáze zálohovat na externí úložiště. To provedete například pomocí WinSCP nebo k tomu můžete použít Webmin File manager.