ERA Virtual Appliance

ERA Virtual Appliance (ERA VA) nabízíme pro uživatele, kteří chtějí ESET Remote Administrator provozovat ve virtuálním prostředí. Navíc ERA Virtual Appliance představuje nejjednodušší a nejrychlejší způsob pro zprovoznění ESET Remote Administrator ve vaší síti.

ERA Virtual Appliance je  připravena pro nasazení do většiny virtuálních prostředí. Podporuje nativní hypervizory (VMware vSphere/ESXi a Microsoft Hyper-V) stejně tak hostované hypervizory běžící na desktopovém operačním systému (VMware Workstation, VMware Player a Oracle VirtualBox). Pro seznam podporovaných hypervizorů přejděte do této kapitoly.

ERA Virtual Appliance je dostupná jako OVA soubor (Open Virtualization Appliance). Appliance je dostupná na webových stránkách společnosti ESET v sekci Stáhnout > Firmy > Remote Administrator 6 . Kliknutím na icon_plus rozbalte celou kategorii a dále vyberte Virtual Appliances. Před samotným stažením se rozhodněte, zda potřebujete ERA_Appliance.ova nebo ERA_VAgentHost.ova.

ERA_Appliance.ova – obsahuje několik druhů ERA appliance. Prostřednictvím tohoto souboru můžete nasadit:
ERA Server – virtuální počítač, na kterém běží ERA Server včetně všech potřebných součástí a ESET Rogue Detection Sensor.
ERA Proxy – virtuální počítač, na kterém běží ERA Proxy. Tato komponenta agreguje požadavky od ERA Agentů a hromadně je přeposílá na ERA Server. ERA Proxy můžete nasadit do vzdálených poboček a zvýšit tak propustnost sítě. Tato appliance dále obsahuje ESET Rogue Detection Sensor.
ERA MDM – virtuální počítač, na kterém běží komponenta pro správu mobilních zařízení. Pokud nechcete do internetu vypublikovat celý ERA Server, můžete z internetu zpřístupnit pouze ERA MDM. Tímto způsobem budete mít stále možnost spravovat mobilní zařízení, i když nejsou ve vaší interní síti, při současné vysoké míře zabezpečení ERA serveru.

ERA_VAgentHost.ova – obsahuje ERA VAgentHost Appliance a je určen pro nasazení do vSphere/ESXi. Abyste mohli postupovat podle těchto kroků je potřeba, abyste byli připojení k vCenter Serveru, nikoli ESXi serveru.

OVA soubor je šablona s operačním systémem CentOS 6.7. Pro nasazení OVA souboru postupujte podle těchto kroků v závislosti na použitém hypervizoru. Po nasazení ERA_Appliance.ova do virtuálního prostředí a jejím spuštění se zobrazí možnost pro výběr appliance, kterou chcete používat. Po vybrání typu vás průvodce provede prvotní konfigurací. Po dokončení konfigurace máte hotové prostředí s ESET Remote Administrator, případně jeho komponentami.

Předtím než se pustíte do samotného procesu nasazení se ujistěte, zda splňuje vaše infrastruktura všechny předpoklady pro úspěšné nasazení a provoz ESET Remote Administrator.

Po nasazení appliance a provedení prvotní konfigurace se můžete přihlásit do ERA Web Console. Pro více informací a možnostech, které konzole nabízí přejděte do uživatelské příručky popisující používání ESET Remote Administrator.

validation-status-icon-infoPoznámka: ESET nabízí ERA virtuální appliance, ale neposkytuje technickou podporu k použitému operačnímu systému a není zodpovědný za jeho údržbu ani jeho částí. ERA Virtual Appliance je navržena tak, aby její nasazení a používání bylo co nejjednodušší a je založena na veřejně dostupném operačním systému, který obsahuje komponenty třetích stran. Správa a aktualizace těchto komponent je výhradně na uživateli ERA Virtual Appliance. Operační systém doporučujeme pravidelně aktualizovat a minimalizovat tak bezpečnostní problémy (to platí také v případě, kdy ERA provozujete na Windows infrastruktuře).