ERA certifikáty

Při nasazování ERA virtuální appliance typu ERA Proxy, ERA MDM nebo ERA VAgentHost jsou vyžadovány ERA certifikáty. Musíte již tedy mít rozběhaný ERA Server abyste mohli potřebné certifikáty vygenerovat, které jsou používány pro šifrování komunikace mezi komponentami ERA infrastruktury.

Certifikáty v Base64 formátu si stáhnete prostřednictvím ERA Web Console. Pro jejich získání přejděte na záložku Administrace > Certifikáty, vyberte certifikát a následně možnost Exportovat jako Base64. Hash certifikátu si můžete rovnou zkopírovat nebo stáhnout do souboru pro pozdější použití.

export_public_key_cerf

validation-status-icon-infoPoznámka: Komponenty ERA infrastruktury nasazované jako virtuální appliance akceptují pouze certifikáty v Base64 formátu. Pokud používáte pro ověřování komunikace vlastní certifikáty a nemáte je v Base64, bude nutné je exportovat v tomto formátu. Případně certifikáty můžete převést podle těchto kroků: http://linux.die.net/man/1/base64 nebo https://developer.apple.com/library/mac/documentation/Darwin/Reference/ManPages/man1/base64.1.html. Příklad:

'cat ca.der | base64 > ca.base64.txt' a 'cat agent.pfx | base64 > agent.base64.txt'