Individuální registrační odkaz nebo QR kód

Pokud máte fyzický přístup k mobilnímu zařízení, můžete pro registraci menšího počtu zařízení použít tento způsob. V tomto případě budete muset ručně v internetovém prohlížeči otevřít registrační odkaz případně naskenovat QR kód.

icon_details_hoverPoznámka:

Pro přidání velkého množství mobilních zařízení doporučujeme použít registraci prostřednictvím e-mailu.

1.Pro přidání mobilního zařízení přejděte v hlavním menu na záložku Počítače. Vyberte statickou skupinu, do které chcete zařízení přidat a klikněte na tlačítko Přidat nové > Mobilní zařízení > Individuální registrační odkaz nebo QR kód.

add_mobile_devices

2.Název zařízení– zadejte název zařízení, volitelně popis.

3.Uživatel (volitelné) – v případě potřeby můžete zařízení přiřadit konkrétnímu uživateli.

4.Mobile Device Connector – vyberte se automaticky. Pokud se nezobrazí, ujistěte se, zda počítač Mobile Device Connector běží a je z ERA Serveru dostupný. Pokud zatím nemáte Mobile Device Connector nainstalován, přejděte do kapitoly instalace Mobile Device Connector na Windows, resp. instalace Mobile Device Connector na Linux.

5.Licence (volitelné) – v případě potřeby můžete již nyní vybrat licenci, kterou se má ESET Endpoint Security pro Android/iOS zařízení aktivovat. V takovém případě se vytvoří pro každé zařízení úloha na aktivaci produktu. Zařízení můžete aktivovat kdykoli později.

6.Nadřazená skupina – vyberte statickou skupinu, do které chcete zařízení přidat. Pokud ještě nemáte odpovídající skupinu, doporučujeme kliknutím na Nová statická skupina... vytvořit novou a pojmenovat ji například Mobilní zařízení.

7.Po kliknutí na tlačítko Další se zobrazí registrační odkaz ve formátu https://eramdm:9980/token, který otevřete na mobilním zařízení. Případně pomocí čtečky QR kódů naskenujte zobrazený QR kód.

individual_enroll

8.Pro přidání dalšího zařízení klikněte na tlačítko Registrovat další zařízení. Zobrazí se nová stránka pro registraci zařízení jen s tím rozdílem, že základní informace jsou již vyplněny z předchozí registrace. Následně budete muset zadat pouze název zařízení a případně mu přiřadit uživatele.

9.Pro dokončení registrace je vyžadována interakce ze strany uživatele. Více informací naleznete v následujících kapitolách:

Registrace zařízení s OS Android

Registrace iOS zařízení