Prvotní kroky > Průvodce nastavením

Průvodce nastavením

Průvodce nastavením můžete využít nejeden po prvotní instalaci produktu ESET Remote Administrator. Poskytuje rychlý přístup k nejdůležitějším nastavením a informuje vás o tom, zda vše korektně nastaveno – máte přidanou platnou licenci, server má přístup k repozitáři atp. Průvodce naleznete v hlavním menu ERA Web Console na záložce Administrace > Průvodce nastavením.

expand_menu_large Nápověda a podpora – v této části máte rychlý přístup k instruktážním videím a Databázi znalostí.

expand_menu_large Uživatelé – vytvořte další uživatele a přidělte jim oprávnění pro přístup do ESET Remote Administrator. Po instalaci je vytvořen pouze uživatelský účet Administrator. Tento účet byste měli používat jako záložní, proto si vytvořte nový uživatelský účet nebo namapujte doménovou bezpečnostní skupinu.

expand_menu_large Certifikáty můžete si vytvořit novou certifikační autoritu a klientské certifikáty pro jednotlivé komponenty ERA infrastruktury.

expand_menu_large Licence – ESET Remote Administrator od verze 6 využívá zcela nový licenční systém. Vyberte si tedy jeden ze způsobů a nahrajte licenci, kterou budete používat pro aktivaci klientských produktů.

expand_menu_large Počítače – zařízení do ERA můžete přidat mnoha způsoby. Počítače nebo mobilní zařízení můžete přidat ručně nebo naimportovat ze seznamu. Pro nalezení zařízení v síti můžete využít také ESET RD Sensor nebo si jejich seznam načíst z Active Directory, LDAP, VMware struktury atp.

expand_menu_large Agenti – abyste mohli vzdáleně spravovat klientskou stanici, musíte na ni nasadit ERA Agenta. Možností pro nasazení je několik. V případě potřeby si můžete změnit interval komunikace ERA Agenta se serverem.

expand_menu_large Produkty – pokud již máte na stanici ERA Agenta, můžete na ni nainstalovat bezpečnostní produkt ESET – z repozitáře nebo síťové složky. Pokud nemáte repozitář dostupný, zkontrolujte nastavení serveru. Nastavení produktu vzdáleně změníte prostřednictvím politiky.

expand_menu_large Nastavení SMTP ESET Remote Administrator vám může na e-mail zasílat oznámení, přehledy nebo odkazy pro registraci mobilních zařízení. K tomu musíte definovat SMTP serveru, který ERA použije pro rozesílání těchto e-mailů.

expand_menu_large Neplatné objekty – v této části můžete ověřit, zda klientské nebo serverové úlohy, podmínky spuštění nebo oznámení nejsou navázány na již neexistující nebo nedostupné objekty. Po kliknutí budete přesměrováni do konkrétní sekce s problémovými objekty.