Anti-Theft akce

Anti-Theft chrání mobilní zařízení před neoprávněným přístupem. Pokud zařízení uživatel ztratí, nebo mu bude odcizeno a vymění v něm SIM kartu za jinou (nedůvěryhodnou), ESET Endpoint Security pro Android automaticky zařízení uzamkne a na definované telefonní číslo(a) odešle SMS s upozorněním. Tato zpráva bude obsahovat telefonní číslo aktuálně vložené SIM karty, její IMSI (International Mobile Subscriber Identity) a IMEI telefonu (International Mobile Equipment Identity). Neoprávněný uživatel nebude vědět, že byla tato zpráva odeslána, protože se automaticky odstraní ze zařízení a vlákna odeslaných zpráv. Můžete si také vyžádat GPS souřadnice svého ztraceného mobilního zařízení nebo vzdáleně vymazat všechna data v něm uložená. Pokud máte zařízení spravujete prostřednictvím ERA, můžete výše uvedené akce provádět přímo z ERA prostřednictvím klientských úloh.

icon_section Obecné

Zadejte název úlohy, volitelně popis.

icon_section Cíl

validation-status-icon-warning DŮLEŽITÉ:

Cíl již není možné definovat při vytváření nové klientské úlohy. Dokončete vytvoření úlohy a následně vytvořte podmínku pro její spuštění.

client_task_target

icon_section Nastavení

Akce

Chování dle OS

Popis

Najít

android_icon

Zařízení vrátí GPS souřadnice. Tuto informace uvidíte v detailech zařízení. Pokud bude získána přesnější pozice, po 10 minutách odešle zařízení další informaci o své pozici.

apple_icon

validation-status-icon-warning Nepodporováno.

Uzamknout

android_icon

Zařízení se uzamkne a bude možné jej odblokovat pouze administrátorským heslem nebo vzdáleným příkazem.

apple_icon

Zařízení se uzamkne a bude možné jej odblokovat iOS heslem nebo vzdáleným příkazem.

Odemknout

android_icon

Zařízení se odemkne a aktuálně vložená SIM karta bude přidána do seznamu důvěryhodných SIM karet (byla-li SIM karta vyměněna).

apple_icon

Zařízení se odemkne.

Siréna

android_icon

Na zařízení se po dobu 5 minut spustí siréna, i pokud je hlasitost ztlumena, nebo do odemčení zařízení.

apple_icon

validation-status-icon-warning Nepodporováno.

Vymazat

android_icon

Všechna data v zařízení bude odstraněna přepsáním souborů. ESET Endpoint Security zůstane na zařízení nainstalovaný. Tato akce může trvat několik hodin.

apple_icon

Všechna data v zařízení bude odstraněna přepsáním souborů. Tato akce může trvat několik hodin.

Rozšířený reset do továrního nastavení

android_icon

Všechna data na zařízení budou vymazána zničením hlaviček souborů a zařízení se obnoví do továrního nastavení. Tato akce může trvat několik minut.

details_hover Tato akce není dostupná v kontextovém menu Počítače > icon_mobileMobil.

apple_icon

validation-status-icon-warning Nepodporováno.

antitheft_action_settings

icon_section Přehled

Zkontrolujte, zda parametry klientské úlohy vyhovují vašim potřebám a klikněte na tlačítko Dokončit. Po jejím vytvoření doporučujeme úloze přiřadit podmínku spuštění, prostřednictvím které definujte cíl, nad kterým chcete úlohu spustit. V opačném případě byste měli vytvořenou pouze šablonu úlohy. Pokud kliknete na tlačítko Zavřít, podmínku spuštění můžete vytvořit kdykoli později.

client_task_finish