ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Tanıtım

ESET Parental Control for Android, çocukları akıllı telefonlardaki ve tabletlerdeki tehditlerden korur. Uygulama bağımsız bir Android uygulaması olup ESET HOME portalı ile tamamen entegre edilmiştir. Böylece ebeveynler ESET HOME hesaplarında oturum açarak çocuklarının faaliyetlerini herhangi bir web tarayıcısından izleyebilir ve ayarlamalar yapabilir.

Kategori temelli Web filtrelemesi çocukların uygunsuz web içeriklerine erişmesini yasaklar. ESET Parental Control for Android uygulaması, çocuklar tarafından kullanım için uygun değildir, ancak uyumlu ve esnek iletişime izin verecek şekilde tasarlanmıştır; çocuklar istedikleri içeriklere ve uygulamalara erişim isteğinde bulunabilir. Ebeveynler, çocukların faaliyetlerini izleyebilir ve Ebeveyn portalından veya Android cihazlarından isteklere yanıt verebilir (ESET Parental Control for Android ürünü kendilerinde de yüklenmişse).

Uygulama özellikleri şunlardır:

Uygulama Koruması - Engelleme - Yaş gruplarına göre çocuklar için uygun uygulamalar göstererek ebeveynlere daha fazla rahatlık sağlar. Yaşa uygun olmayan uygulamalar otomatik olarak engellenir.

Uygulama Koruması – Süre Sınırlandırmaları — Çocuklar için oyun oynamak, arkadaşlarla içerik paylaşmak ve çevrimiçi ortamda becerileri geliştirmek önemlidir, ancak diğer aile aktiviteleri de önemlidir. Bu özellik, seçtiğiniz uygulamalar için günlük süre sınırları koymanızı sağlar.

Web Koruması - Çocukların uygunsuz içeriklere erişmeden web'de gezinmesine izin verir. Çocuğun yaşını girmeniz yeterlidir. Kumar ve pornografi gibi kategoriler otomatik olarak engellenir.

Çocuğum Nerede — Dilediğiniz zaman çocuklarınızın cihazlarının konumunu gösterir ve size mesaj atmayı ya da telefon etmeyi unuttukları zaman olası endişeyi azaltır. Konum mobil cihazda öncelikle GPS'ten belirlenir. GPS verileri kullanılamıyorsa Wi-Fi veya GSM ağından yaklaşık konum tespit edilir.

Uyarı ile işaretli bölgeler — Ebeveynin birden çok bölge oluşturmasına izin verir. Çocuğun bu bölgeye giriş veya çıkış yaptığı her seferinde ebeveyne bir bildirim gönderilir.

Çocuk/Ebevyn Kurulum Sihirbazı - Sadece birkaç kolay adımda ESET Parental Control for Android uygulamasını ayarlamanıza izin verir.

Ebeveyn portalı (parentalcontrol.eset.com) - ESET HOME hesabında oturum açmanıza izin vererek bilgisayarınızdan, tabletinizden veya akıllı telefonunuzdan çocuğunuzun cihazlarının istatistiklerine ve ayarlarına rahatlıkla erişmenizi sağlar. Ebeveyn portalından kuralları yönetebilir, raporları görüntüleyebilir ve çocuğunuzun cihazında gerçekleşen olası optimizasyon sorunları hakkında bilgi edinebilir veya cihazın konumunu bulabilirsiniz.