Wprowadzenie

Aplikacja ESET Parental Control for Android chroni dzieci przed zagrożeniami związanymi z używaniem smartfonów i tabletów. Jest to niezależna aplikacja dla systemu Android, która jest w pełni zintegrowana z portalem ESET HOME. Dzięki temu rodzice mogą monitorować i korygować aktywność swoich dzieci w Internecie po zalogowaniu na swoje konto ESET HOME z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej.

Filtrowanie na podstawie kategorii ogranicza dostęp dzieci do stron internetowych zawierających nieodpowiednie treści. Aplikacja ESET Parental Control for Android nie jest przeznaczona dla dzieci, ale umożliwia reagowanie i elastyczną komunikację — w razie potrzeby dzieci mogą poprosić o dostęp do konkretnych treści i aplikacji. Rodzice mogą monitorować aktywność dzieci i odpowiadać na ich prośby zarówno z poziomu portalu kontroli rodzicielskiej, jak i swojego urządzenia z systemem Android (jeżeli również mają zainstalowaną aplikację ESET Parental Control for Android).

Aplikacja ma następujące funkcje:

Kontrola aplikacji — blokowanie — zapewnia rodzicom spokój, ponieważ zezwala na korzystanie przez dzieci z aplikacji właściwych dla ich grupy wiekowej. Aplikacje niewłaściwe dla danej grupy wiekowej są automatycznie blokowane.

Kontrola aplikacji — ograniczenia czasowe — granie w gry, udostępnianie treści znajomym oraz rozwijanie umiejętności w Internecie są ważne dla dzieci. Nie są one jednak ważniejsze od innych aktywności rodzinnych. Ta funkcja umożliwia ustawienie dziennych limitów czasu korzystania z wybranych aplikacji.

Kontrola dostępu do stron internetowych — umożliwia dzieciom korzystanie z Internetu, ale zabezpiecza przed dostępem do nieodpowiednich treści. Wystarczy wprowadzić wiek dziecka, aby automatycznie blokować kategorie takie jak hazard i pornografia.

Lokalizator dziecka — pozwala w każdej chwili zobaczyć lokalizację urządzeń dzieci. Dzięki temu rodzice zawsze wiedzą, gdzie znajdują się dzieci (np. gdy zapomną zadzwonić lub wysłać SMS-a). Lokalizacja jest ustalana głównie na podstawie współrzędnych GPS urządzenia mobilnego. Jeśli dane GPS są niedostępne, przybliżona lokalizacja jest określana przy użyciu sieci Wi-Fi lub GSM.

Strefy z alertami — rodzice mogą tworzyć wiele stref. Za każdym razem, gdy dziecko wejdzie do jednej ze stref lub ją opuści, rodzice otrzymają powiadomienie.

Kreator instalacji dla dziecka/rodzica— pomaga skonfigurować aplikację ESET Parental Control for Android w kilku prostych krokach.

Portal kontroli rodzicielskiej (parentalcontrol.eset.com) — wystarczy zalogować się na konto ESET HOME, aby uzyskać wygodny dostęp do statystyk i ustawień urządzeń dziecka ze swojego komputera, tabletu czy smartfonu. W portalu kontroli rodzicielskiej można zarządzać regułami, wyświetlać raporty, uzyskać informacje o możliwych problemach z optymalizacją urządzeń lub zlokalizować dziecko.