Představení

ESET Parental Control for Android chrání vaše děti před nežádoucími hrozbami, které na ně mohou číhat v jejich telefonech a tabletech. Jedná se o samostatnou aplikaci, která komunikuje s portálem ESET HOME, prostřednictvím kterého může rodič monitorovat online aktivitu svých dětí, pakliže se rodič k účtu ESET HOME přihlásí.

Filtrování webu podle kategorií omezuje dětem přístup k nevhodnému webovému obsahu. Aplikace ESET Parental Control for Android není určena pro děti, ale je navržena tak, aby podávala dítěti případná omezení a povolení přátelskou formou. Prostřednictvím aplikace vás může dítě požádat o povolení přístupu ke konkrétnímu internetovému obsahu nebo aplikacím. Jako rodič můžete monitorovat aktivitu svého dítěte a reagovat na jeho požadavky buď prostřednictvím rodičovského portálu nebo díky aplikaci ESET Parental Control for Android, kterou si také do svého zařízení s Androidem nainstalujete.

Mezi hlavní funkce aplikace patří:

Strážce aplikací – blokování — tato součást zabrání vašim dětem používat aplikace, které pro ně nejsou vhodné. K blokování dochází automaticky na základě nastaveného věku dítěte.

Strážce aplikací – časový limit — hraní her, sdílení výsledků s kamarády a zlepšování jejich online zkušeností je sice pro děti důležité, ale již ne tolik pro jejich studijní výsledky nebo rodinné aktivity. Prostřednictvím této funkce můžete dětem stanovit denní limit pro používání aplikací z kategorie zábava a hry.

Webový strážce — umožňuje dětem objevovat zákoutí internetu, ale zároveň jim blokuje přístup na stránky s nevhodným obsahem. Stačí jen vybrat věk dítěte a automaticky budou blokovány stránky s tematikou hazard nebo pornografie.

Poloha dítěte — tato služba umožňuje zobrazit polohu zařízení vašich dětí a zmenšit tak své obavy, pokud se vám zapomněly ozvat. Informace o pozici získává aplikace primárně pomocí GPS. Pokud data nejsou dostupná, informace se pokusí získat prostřednictvím Wi-Fi nebo mobilní sítě.

Lokality s upozorněním — vytvořte si lokality, ve kterých se vaše děti pohybují a nechte si zaslat oznámení, když místo navštíví nebo opustí.

Průvodce nastavením — průvodce vás provede základním nastavením aplikace ESET Parental Control for Android na vašem zařízení i zařízení dítěte.

Rodičovský portál — na adrese parentalcontrol.eset.com naleznete webové rozhraní aplikace. Zadáním údajů ke svému účtu ESET HOME máte na dálku z jakéhokoli zařízení přehled o tom, co vaše děti dělají a kde se nacházejí, můžete schvalovat jejich žádosti, případně měnit pravidla pro blokování aplikací a webových stránek. Zároveň zde naleznete informaci tom, zda je zařízení dětí nakonfigurováno pro správný běh aplikace.