Pomoc online ESET

Wyszukaj Polski
Wybierz temat

Role programu Exchange Server

Rola Edge vs Rola Hub

Funkcje ochrony przed spamem są domyślnie wyłączone zarówno na serwerach transportu granicznego, jak i na serwerach transportu centralnego. Taka konfiguracja jest pożądana w przypadku organizacji Exchange z serwerem transportu granicznego. Zalecamy skonfigurowanie ochrony przed spamem na serwerze transportu granicznego z uruchomionym programem ESET Mail Security, tak aby wiadomości były filtrowane przed przekierowaniem do organizacji Exchange.

Rola Granica jest jednak preferowanym miejscem do skanowania modułem antyspamowym, ponieważ pozwala programowi ESET Mail Security na odrzucanie spamu we wczesnej fazie procesu bez niepotrzebnego obciążania warstw sieci. Po zastosowaniu tej konfiguracji wiadomości przychodzące są filtrowane przez program ESET Mail Security na serwerze transportu granicznego, dzięki czemu mogą one zostać bezpiecznie przeniesione na serwer transportu centralnego bez dalszego filtrowania.

Jeśli w organizacji nie używa się serwera transportu granicznego, a jedynie serwer transportu centralnego, zalecamy włączenie funkcji ochrony przed spamem na serwerze transportu centralnego, który odbiera wiadomości przychodzące z Internetu za pomocą protokołu SMTP.


note

Z uwagi na ograniczenia techniczne oprogramowania Microsoft Exchange Server 2007 i jego późniejszych wersji program ESET Mail Security nie obsługuje wdrażania serwera dostępu klienta (CAS) pełniącego tylko rolę serwera dostępu klienta.