Başlangıç

Bu kılavuz, ESET Mail Security aracından en iyi şekilde yararlanmanız amacıyla oluşturulmuştur. Programdaki herhangi bir pencere hakkında daha fazla bilgi için seçili pencere açıkken klavyenizde F1 tuşuna basın. Görüntülemekte olduğunuz pencereyle ilgili yardım sayfası görüntülenir.

Tutarlılık açısından ve karışıklığı önlemek amacıyla bu kılavuzda kullanılan terminoloji ESET Mail Security parametre adlarına dayalı olarak oluşturulmuştur. Ayrıca özel dikkat veya ilgi gerektiren konuları vurgulamak amacıyla tutarlı bir dizi sembolden de yararlandık.


NOT

Not, kısa bir gözlem aktarır. Not kısımları atlanabilir ancak bazen bu bölümlerde belirli özellikler veya diğer ilgili başlıklara yönelik bir bağlantı gibi değerli bilgiler sunulur.

 


ÖNEMLİ

Bu kısımlara dikkat edilmelidir ve bu kısımların atlanması önerilmez. Önemli notlar, önemli olan ancak kritik olmayan bilgileri içerir.

 


UYARI

Kritik bilgiler, çok dikkat etmenizi gerektiren önemli bilgilerdir. Uyarılar zararlı olabilecek hatalar yapmanıza engel olmak amacıyla özellikle yerleştirilir. İleri düzeyde hassas sistem ayarlarından veya riskli bir şeyden söz ettiği için uyarı parantezi içindeki metni lütfen okuyun ve anladığınızdan emin olun.

 


ÖRNEK

Bu, belirli bir işlev veya özelliğin nasıl kullanılacağını anlamanıza yardımcı olan kullanıma veya uygulamaya yönelik bir örnektir.

 

Yardım sayfasının sağ üst köşesinde aşağıdaki öğeyi görebilirsiniz. Bu, ESET Mail Security aracının grafik kullanıcı arabiriminin (GUI) pencereleri içerisindeki gezinmeyi gösterir. Her bir yardım sayfasında açıklanan pencereye gitmek için şu talimatları uygulayın.

ESET Mail Security Uygulamasını aç
Ayarlar > Sunucu > OneDrive Tarama ayarları > Kayıt

gui_click

 

Biçimlendirme kuralları:

Kural

Anlam

Kalın yazı tipi

Bölüm başlıkları, özellik adları veya düğmeler gibi kullanıcı arabirimi öğeleri.

İtalik yazı tipi

Sağladığınız bilgiler için yer tutucular. Örneğin, dosya adı veya yol gerçek yolu veya bir dosyanın adını yazmanız anlamına gelir.

Courier New

Kod örnekleri veya komutlar.

Köprü exlink

Çapraz referans verilen konulara veya harici web konumlarına hızlı ve kolay erişim sağlar. Köprüler mavi renkle vurgulanabilir ve altı çizili olabilir.

%ProgramFiles%

Yüklenen Windows programlarını ve diğerlerini depolayan Windows sistem dizini.

ESET Mail Security online yardım sayfaları, çeşitli bölüm ve alt bölümlere ayrılmıştır. Yardım sayfalarının İçerikler'ine göz atarak istediğiniz bilgileri bulabilirsiniz. Alternatif olarak, kelime veya kelime öbekleri yazarak tam metin araması işlevini de kullanabilirsiniz.