POP3 konektor a antispam

Verze operačního systému Microsoft Windows Small Business Server (SBS) mají zabudovaný POP3 konektor, který slouží pro stahování/přeposílání e-mailů z externích POP3 serverů. Implementace tohoto nativního POP3 konektoru se liší verze od verze SBS.

ESET Mail Security podporuje Microsoft SBS POP3 konektor za předpokladu, že je správně nakonfigurován. Zprávy stahované pomocí POP3 konektoru jsou v tomto případě kontrolovány antispamovou ochranou. Toto funguje díky tomu, že POP3 konektor přeposílá zprávy do Microsoft Exchange prostřednictvím SMTP protokolu.

ESET Mail Security byl testován s nejrozšířenějšími poštovními službami jako je Gmail.com, Outlook.com, Yahoo.com, Yandex.com a gmx.de na těchto SBS systémech:

Microsoft Windows Small Business Server 2008 SP2

Microsoft Windows Small Business Server 2011


DŮLEŽITÉ

Pokud používáte vestavěný Microsoft SBS POP3 konektor a chcete kontrolovat všechny došlé zprávy, přejděte v Rozšířeném nastavení (dostupném po stisknutí F5 v hlavním okně programu) do sekce Server > Ochrana transportu zpráv > Rozšířená nastavení. Z rozbalovacího menu Kontrolovat také zprávy odeslané důvěryhodnými nebo interními servery vyberte možnost Antivirová, anti-phishigová a antispamová ochrana. Tímto aktivujete antispamovou ochranu pro zprávy stahované prostřednictvím POP3 protokolu.

Místo Microsoft SBS POP3 konektoru můžete použít POP3 konektory třetích stran, například P3SS.