ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Gizlilik Politikası

Kişisel verilerin korunması bir Veri Denetleyicisi ("ESET" veya "Biz") olan ve Einsteinova 24, 851 01 Bratislava, Slovak Republic adresinde mukim ve Bratislava I. Bölge Mahkemesinin Ticari Sicil Kaydında Bölüm Sro, Giriş No 3586/B, İşyeri Sicil Numarası: 31333532 olan ESET, spol. s r. o. için özellikle önemlidir. AB Genel Veri Koruma Yönetmeliği ("GDPR") altında yasal olarak standartlaştırılan şeffaflık gereksinimine uymayı istiyoruz. Bu amaçla, bu Gizlilik Politikasını yalnızca veri öznesi olarak müşterimizi ("Son Kullanıcı" veya "Siz") şu kişisel veri koruma konuları hakkında bilgilendirmek için yayınlamaktayız:

 • Kişisel Verilerin İşlenmesi İçin Yasal Dayanak,
 • Veri Paylaşımı ve Gizlilik,
 • Veri Güvenliği,
 • Veri Öznesi Olarak Haklarınız,
 • Kişisel Verilerinizin İşlenmesi
 • İletişim bilgileri.

Kişisel Verilerinizin İşlenmesi

ESET tarafından sağlanan ve ürünümüze eklenen hizmetler, Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi EULAaltında sağlanmaktadır, ancak hizmetlerimizden bazıları özel dikkat gerektirmektedir. Hizmetlerimizin sağlanmasıyla bağlantılı veri toplama hakkında size daha fazla detay sunmak istiyoruz. Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi (EULA) ve ürünle ilgili dokümanlardaaçıklandığı şekilde çeşitli hizmetler sağlarız. Bunu yapabilmek için aşağıdaki bilgileri toplamamız gerekmektedir:

 • Güncelleme ve yükleme işlemi ve ürünümüzün yüklendiği platform dahil olmak üzere bilgisayarınız ile ilgili bilgileri kapsayan istatistikler ve işletim sistemi, donanım bilgileri, yükleme kimlikleri, lisans kimlikleri, IP adresi, MAC adresi, ürünün yapılandırma ayarları gibi işlemler ve işlevler ile ilgili bilgiler.
 • ESET LiveGrid® itibar sistemi kapsamında sızıntılarla ilişkili tek yönlü karmalar, taranan dosyaları buluttaki beyaz ve kara listelerde yer alan öğelerden oluşan veri tabanıyla karşılaştırarak anti-malware çözümlerimizin etkisini artırır.
 • ESET LiveGrid® İtibar Sistemi kapsamında dağınık haldeki ortamdan alınan şüpheli örnekler ve meta veriler, ESET'in son kullanıcılarımızın ihtiyaçlarına hemen yanıt vermesine ve en son tehditlere anında tepki verebilmemize olanak tanır. Hizmetlerimizi sağlamamız Sizin bize şu bilgileri iletmenize bağlıdır:
  • potansiyel virüs örnekleri ve diğer kötü amaçlı yazılım programları gibi sızıntılar; sorunlu, istenmeyen türden olabilecek veya tehlikeli olabilecek güvenilir olmayan nesneler (örneğin yürütülebilir dosyalar, Sizin tarafınızdan spam olarak bildirilen veya ürünümüz tarafından işaretlenen e-posta iletileri;
  • tür, satıcı, model ve/veya cihaz adı gibi, yerel ağda bulunan cihazlar hakkındaki bilgiler;
  • IP adresi ve coğrafi bilgiler, IP paketleri, URL'ler ve ethernet çerçeveleri gibi internet kullanımı ile ilgili bilgiler;
  • kilitlenme bilgi döküm dosyaları ve içindeki bilgiler.

Bu kapsamın dışındaki verilerinizi toplamayı istemeyiz, ancak kimi zaman bunu önlemek mümkün olmamaktadır. Yanlışlıkla toplanan veriler kötü amaçlı yazılıma dahil edilebilir (bilginiz veya onayınız olmadan toplanabilir) veya dosya adlarının ya da URL'lerin bir parçası olarak gelebilir ve bu Gizlilik Politikası'nda açıklanan amaca yönelik olarak bu bilgilerin sistemlerimizin parçası haline gelmelerini veya bu bilgileri işlemeyi amaçlamayız.

 • Lisans kimliği gibi lisans bilgileri ve ad, soyadı, adres, e-posta adresi gibi kişisel veriler faturalandırma amaçları, lisans orijinalliğini doğrulama ve hizmetlerimizin sunulması için gereklidir.
 • İletişim bilgileri ve destek isteklerinizde yer alan veriler, destek hizmetleri için gereklidir. Bizimle iletişim kurmak için seçtiğiniz kanala bağlı olarak e-posta adresinizi, telefon numaranızı, lisans bilgilerinizi, ürün ayrıntılarını ve destek olayınızın açıklamasını toplayabiliriz. Destek hizmetini kolaylaştırmak için bize başka bilgiler sağlamanız da istenebilir.

Veri Paylaşımı and Gizlilik

Verilerinizi üçüncü taraflarla paylaşmayız. Ancak ESET; satış, hizmet ve destek ağımızın bir parçası olarak bağlı şirketler veya iş ortakları üzerinden global olarak faaliyet gösteren bir şirkettir. ESET tarafından işlenen lisanslar, faturalandırma ve teknik destek bilgileri, Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi (EULA) şartlarının (örneğin hizmetleri sağlama veya destek sunma) yerine getirilmesi amacıyla, bağlı kuruluşlar veya iş ortaklarına ya da bu kurumlardan tarafımıza aktarılabilir.

ESET, verilerini Avrupa Birliği'nde (AB) işlemeyi tercih eder. Ancak konumunuza (ürünlerimizin ve/veya hizmetlerimizin AB dışında kullanımına) ve/veya seçtiğiniz hizmete bağlı olarak, verilerinizin AB dışında bir ülkeye aktarılması gerekebilir. Örneğin, bulut bilgi işlemle bağlantılı olarak üçüncü taraf hizmetlerini kullanırız. Bu durumlarda, hizmet sağlayıcılarımızı dikkatlice seçer ve sözleşme yoluyla, teknik ve organizasyonel önlemlerle birlikte uygun bir veri koruması düzeyine sahip olduğumuzdan emin oluruz. Kural olarak, gerekirse, ek sözleşme düzenlemeleriyle birlikte AB standart sözleşme maddeleri üzerinde anlaşmaya varırız.

AB dışındaki bazı ülkelerde (örneğin Birleşik Krallık ve İsviçre) AB, halihazırda karşılaştırılabilir bir veri koruması düzeyi belirlemiştir. Karşılaştırılabilir veri koruması düzeyine bağlı olarak, verilerin bu ülkelere aktarımı için özel yetkilendirme veya sözleşme gerekmemektedir.

Veri Öznesinin Hakları

Her Son Kullanıcının hakları önemlidir ve (herhangi bir AB ülkesindeki veya AB olmayan herhangi bir ülkedeki) tüm Son Kullanıcıların aşağıdaki haklarının ESET tarafından garanti edildiğini size bildirmek isteriz. Veri öznesi olarak haklarınızı kullanmak için destek formu üzerinden veya dpo@eset.sk e-posta adresinden e-posta göndererek bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tanımlama amaçlarına yönelik olarak sizden şu bilgiler istenir: Ad, e-posta adresi ve (varsa) lisans anahtarı veya müşteri numarası ve şirket ilişikliği. Lütfen bize doğum tarihi gibi diğer kişisel verileri göndermekten kaçının. İsteğinizi işleyebilmenin yanı sıra tanımlama amaçlarına yönelik olarak da kişisel verilerinizi işleyeceğimizi belirtmek isteriz.

Onayı Geri Çekme Hakkı. Onayı geri çekme hakkı, yalnızca onaya dayalı olarak işleme durumunda geçerlidir. Kişisel verilerinizi onayınıza dayalı olarak işlersek herhangi bir zamanda herhangi bir neden belirtmeksizin onayı geri çekme hakkınız vardır. Onayınızı geri çekmek, yalnızca gelecekte geçerli olur ve onayın geri çekilmesinden önce işlenen verilerin yasallığı bu durumdan etkilemez.

İtiraz Hakkı. İşlemeye itiraz etme hakkı, ESET'in veya üçüncü tarafların yasal çıkarına dayalı olarak işleme durumunda geçerlidir. Yasal bir çıkarı korumak için kişisel verilerinizi işlersek veri öznesi olarak Sizin, tarafımızca belirtilen yasal çıkara ve kişisel verilerinizin işlemesine herhangi bir zamanda itiraz etme hakkınız vardır. İtirazınız yalnızca gelecek için etkilidir ve itirazdan önce işlenen verilerin yasallığı bu durumdan etkilenmez. Kişisel verilerinizi doğrudan pazarlama amaçlarına yönelik olarak işlersek itirazınız için neden belirtmek gerekli değildir. Bu aynı zamanda, ilgili doğrudan pazarlama ile bağlantılı olduğu sürece, profil oluşturma için de geçerlidir. Tüm diğer durumlarda, kişisel verilerinizi işlememiz için ESET'in yasal çıkarına yönelik şikayetlerinizi bize kısaca bildirmenizi rica ederiz.

Onayınızı geri çekmenize rağmen bazı durumlarda, kişisel verilerinizi başka bir yasal temele dayanarak, örneğin bir sözleşmenin yerine getirilmesi amacıyla işlemeye devam etme hakkına sahip olduğumuzu lütfen unutmayın.

Erişim Hakkı. Bir veri öznesi olarak ESET tarafından depolanan verilerinizle ilgili bilgileri herhangi bir zamanda ücretsiz olarak alma hakkınız vardır.

Düzeltme Hakkı. Sizinle ilgili hatalı kişisel verileri yanlışlıkla işlememiz halinde bunun düzeltilmesini isteme hakkınız vardır.

Silme Hakkı ve İşlemenin Kısıtlanması Hakkı. Bir veri öznesi olarak, kişisel verilerinizin silinmesini veya bu verilerin işlenmesinin kısıtlanmasını talep etme hakkınız vardır. Kişisel verilerinizi örneğin onayınız ile işlememiz, onayı geri çekmeniz ve sözleşme gibi başka bir yasal dayanak olmaması halinde kişisel verilerinizi hemen sileriz. Ayrıca kişisel verileriniz, saklama süremizin sonunda bu veriler için belirtilen amaçlara yönelik olarak artık gerekli olmadığı anda silinir.

Kişisel verilerinizi yalnızca doğrudan pazarlama amacına yönelik olarak kullanırsak ve onayınızı geri çekerseniz veya ESET'in temel yasal menfaatine itiraz ederseniz, istenmeyen iletişimleri önlemek için iletişim verilerinizi dahili kara listemize ekler ve bunun dışında kişisel verilerinizin işlenmesini kısıtlarız. Aksi halde, kişisel verileriniz silinecektir.

Verilerinizi, kanuni veya denetleyici yetkililer tarafından belirtilen saklama yükümlülükleri ve dönemlerinin sona erme tarihine kadar saklamamız gerekebileceğini lütfen unutmayın. Elde tutma yükümlülükleri ve dönemleri Slovak kanunlarından da kaynaklanabilir. Bunun ardından ilgili veriler rutin olarak silinir.

Veri taşınabilirliği hakkı. Bir veri öznesi olarak Size, ESET tarafından işlenen kişisel verileri xls biçiminde sunmaktan memnuniyet duyarız.

Şikayette Bulunma Hakkı. Bir veri öznesi olarak, yetkili kuruluşa herhangi bir zamanda şikayette bulunma hakkınız vardır. ESET Slovak kanunlarının yürütülmesine tabidir ve Avrupa Birliği'nin parçası olarak veri koruma mevzuatına tabiyiz. İlgili veri denetim yetkilisi Slovakya Cumhuriyeti Kişisel Verileri Koruma Müdürlüğü'dür ve şu adreste bulunmaktadır: Hraničná 12, 82007 Bratislava 27, Slovak Republic.

İletişim bilgileri

Veri öznesi olarak hakkınızı kullanmak istemeniz halinde veya sorunuz ya da endişeniz varsa bize şu adresten mesaj gönderebilirsiniz:

ESET, spol. s r.o.
Data Protection Officer
Einsteinova 24
85101 Bratislava
Slovak Republic
dpo@eset.sk