ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Exchange Server rolleri

Uç rolü ile Hub rolü karşılaştırması

Hem Uç Aktarım hem de Hub Aktarım Sunucularında antispam özellikleri varsayılan olarak devre dışı bırakılmıştır. Bu, Uç Aktarım sunucusuna sahip bir Exchange kuruluşunda istenen yapılandırmadır. ESET Mail Security Antispam ürününün çalıştırıldığı Uç Aktarım sunucusunu, iletileri Exchange kuruluşuna yönlendirilmeden önce filtrelenecek şekilde yapılandırmanızı öneririz.

Uç rolü, antispam taraması için tercih edilen konumdur. Bunun nedeni, ESET Mail Security ürününün ağ katmanlarına gereksiz yük bindirmeden, istenmeyen postaları işlemin başlangıcında reddetmesine izin vermesidir. Bu ayar kullanılarak, gelen iletiler Uç Aktarım sunucusundaki ESET Mail Security tarafından filtrelenir, böylece daha fazla filtreleme işlemi gerektirmeden Hub Aktarım sunucusuna güvenli bir şekilde taşınabilirler.

Kuruluşunuzun bir Edge Transport sunucusu kullanmadığını ve yalnızca bir Hub Aktarımı sunucusuna sahip olduğunu varsayalım. Bu durumda, SMTP aracılığıyla internetten gelen iletileri alan Hub Aktarımı sunucusunda Antispam özelliklerini etkinleştirmenizi öneririz.


note

Microsoft Exchange Server 2010 ve üzeri sürümlerin teknik sınırlamalarından ötürü ESET Mail Security, yalnızca İstemci Erişim Sunucusu (CAS) rolüne sahip (bağımsız İstemci Erişim Sunucusu) Microsoft Exchange Server dağıtımını desteklemez.