Pomoc online ESET

Wyszukaj Polski
Wybierz temat

payment_protection_iconOchrona płatności

Ochrona płatności to dodatkowa warstwa przeznaczona do ochrony danych finansowych na urządzeniach z Androidem przed zaawansowanym phishingiem i innymi zagrożeniami. Ochrona płatności uniemożliwia innym aplikacjom zauważenie uruchomienia chronionych aplikacji, a także zastępowanie lub odczytywanie informacji na ekranie z chronionej aplikacji. Ochrona płatności uniemożliwia innym aplikacjom zauważenie uruchomienia chronionych aplikacji. Przy aktywacji tej funkcji na tę listę automatycznie trafiają wybrane aplikacje banków i operatorów płatności.

Dodawanie nowej aplikacji do listy chronionych aplikacji

1.Otwórz okno Ochrona płatności w menu Aplikacje lub w menu ESET Mobile Security.

2.Naciśnij opcję Zarządzaj.

3.Wybierz aplikacje, które chcesz chronić za pomocą Ochrony płatności.

4.Naciśnij przycisk OK, aby potwierdzić wybór.

Otwieranie aplikacji bankowej lub płatniczej przy użyciu funkcji Ochrona płatności

Aby zapewnić najwyższą ochronę aplikacji bankowych i płatniczych, otwieraj te aplikacje za pomocą Bezpiecznego uruchamiania. Rozwiązanie to zapewnia dodatkową warstwę ochrony w porównaniu ze standardową ochroną funkcji Ochrona płatności podczas otwierania aplikacji poza mechanizmem Bezpiecznego uruchamiania.
Bezpieczne uruchamianie jest udostępniane automatycznie po włączeniu Ochrony płatności. Zawiera wszystkie aplikacje chronione przez Ochronę płatności. Po wybraniu żądanej aplikacji płatniczej inicjowane jest szybkie skanowanie w ramach Ochrony płatności i otrzymasz powiadomienie z wynikami tego skanowania.

Co to jest Bezpieczne uruchamianie i jak mogę uzyskać do niego dostęp?

Bezpieczne uruchamianie można znaleźć na liście aplikacji safe_launcher_app lub przechodząc do pozycji ESET Mobile Security > Ochrona płatności ic_payment_protection.


note

Dostęp do Bezpiecznego uruchamiania

Aby uzyskać szybszy i łatwiejszy dostęp do aplikacji bankowych i płatniczych, możesz dodać Bezpieczne uruchamianie do ekranu głównego. W tym celu naciśnij ikonę Bezpiecznego uruchamiania i przeciągnij ją na ekran główny.