Інтерактивна довідка ESET

Виберіть тему

Інспектор мережі

Функція "Інспектор мережі" дозволяє сканувати мережу на наявність пристроїв, підключених до роутера, а також перевіряти їх на вразливості. Функція "Інспектор мережі" сканує мережу в два етапи.

Спочатку функція «Інспектор мережі» сканує мережу на наявність підключених пристроїв. Для кожного знайденого пристрою відображається сповіщення, а пристрій позначається символом зірки. Щоб знайти пристрої в мережі вручну, натисніть Сканувати мережу. Можна також знайти пристрої автоматично. Для цього натисніть піктограму меню three_dots_menu > Параметри й активуйте параметр Автоматично виявляти пристрої.

На другому етапі сканування мережі функція "Інспектор мережі" тестує підключені пристрої на вразливості, підключаючись до них і перевіряючи їх на наявність уразливостей, зокрема відкритих портів, ненадійних імен користувачів і паролів, проблем із мікропрограмою роутера тощо. Ці вразливості можуть дозволити зловмисникам отримати контроль над роутером, а також іншими пристроями, які підключені до нього. Роутери й пристрої, які контролюються зловмисниками, можуть використовуватися для збору інформації про вас або навіть для участі в DDoS-атаках (distributed denial-of-service, розподілені атаки на відмову в обслуговуванні) тощо.

 

Функція "Інспектор мережі" також надає вичерпний список пристроїв, підключених до мережі. На основі цієї інформації ви можете у веб-інтерфейсі роутера керувати цими пристроями або блокувати доступ цих пристроїв до вашої мережі. Веб-інтерфейс роутера можна відкрити безпосередньо в розділі "Інспектор мережі". Для цього виберіть роутер і натисніть параметр Відкрити веб-інтерфейс.

Можна переглянути підключені пристрої як список або як візуальний об’єкт.

list-ch-icon Режим подання списку: підключені пристрої відображаються в стандартному поданні списку. Першим у списку відображається роутер, нижче — пристрої в мережі, а в кінці списку — історія пристроїв, які були підключені до мережі раніше.

sonar-cm-icon Подання за схемою "Сонце": пристрої відображаються як візуальний об’єкт у півколі, а роутер — у центрі. На другому рівні від центру відображаються пристрої, які наразі працюють у мережі. На третьому рівні відображається історія пристроїв, які були підключені до мережі раніше. Для переходу між пристроями натискайте кнопки зі стрілками або прокручуйте вміст у напрямку кола.

 

Щоб полегшити керування пристроями, призначте категорію пристрою (наприклад, «Смартфон», «Телевізор», «Ігрова консоль», «Комп’ютер» тощо), перейменуйте пристрої зі стандартними заводськими іменами або IP-адресами, установивши для них більш упізнавані імена (наприклад, змініть заводське ім’я SM-G955F на ім’я «Телефон Віктора», заводську IP-адресу 192.168.1.52 — на ім’я «Комп’ютер Марини»).

Щоб перейменувати пристрої у функції «Інспектор мережі», натисніть піктограму пристрою в розділі «Інспектор мережі», потім натисніть піктограму олівця в правому верхньому куті, виберіть категорію пристрою, уведіть ім’я пристрою, а потім натисніть ОК.