ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Rozšířená nastavení

Úroveň kontroly

K dispozici jsou dvě úrovně kontroly:

Smart – zkontroluje všechny nainstalované aplikace, DEX soubory (spustitelné soubory Android OS), SO soubory (knihovny), archivy do maximálně třetí úrovně zanoření a obsah SD karty.

Hloubková — zkontroluje všechny typy souborů bez ohledu na příponu, a to jak v interní paměti zařízení, tak na SD kartě.

Rezidentní ochrana

Rezidentní ochrana se spouští automaticky při startu systému/zařízení a kontroluje soubory s nimiž manipulujete. Kontroluje také složku Stažené soubory (Download) a nainstalované a aktualizované aplikace.

Reputační systém ESET LiveGrid©

ESET LiveGrid© je preventivní systém navržený pro poskytnutí další úrovně ochrany zařízení. Neustále monitoruje běžící programy a procesy na zařízení a porovnává je s nejnovějšími informacemi získanými od milionů uživatelů ESET po celém světě. Díky tomu dokážeme všem uživatelům poskytnout účinnější proaktivní ochranu a vyšší rychlost kontroly. Tuto funkci doporučujeme zapnout.

Systém zpětné vazby ESET LiveGrid©

Prostřednictvím tohoto systému sbíráme anonymní statistická data, informace o pádech a diagnostická data o podezřelých objektech, které v cloudu zpracováváme a vytváříme z nich detekční signatury.

Výměnná média

ESET Mobile Security kontroluje všechna výměnná média připojená k vašemu zařízení – USB flash disky, externí pevné disky…

Detekovat potenciálně nechtěné aplikace

Potenciálně nechtěná aplikace je program, který obsahuje adware, a instaluje rozšíření, které zobrazuje reklamu, skenuje výsledky vyhledávání nebo vykazuje jiné nežádoucí chování. V některých případech můžete mít pocit, že přínosy převáží rizika nechtěné aplikace. Z tohoto důvodu ESET řadí tyto aplikace do kategorie s nižším rizikem než jiný škodlivý software.

Detekovat potenciálně zneužitelné aplikace

Existuje řada aplikací, jejichž úkolem je zjednodušit správu síťových zařízení. Tato klasifikace zahrnuje programy pro vzdálený přístup k zařízení, nástroje pro dešifrování hesel a programy zaznamenávající stisky kláves a další. Potenciálně zneužitelné aplikace je označení pro komerční a legitimní software. Nicméně v nesprávných rukou mohou být snadno zneužity ke škodlivým účelům. Po aktivování možnosti Detekovat potenciálně zneužitelné aplikace vás na tyto aplikace ve vašem zařízení upozorníme.

Aktualizační server

Pomocí této možnosti můžete získat přístup k testovacím aktualizacím. Tyto aktualizace jsou otestované vývojové aktualizace, které budou později dostupné jako standardní. Výhodou těchto aktualizací je, že nabízejí rychlý přístup k nejnovějším metodám detekce a různým opravám. Testovací aktualizace však představují riziko nestabilního chování zařízení. Seznam aktuálně používaných modulů naleznete v sekci O programu: ťukněte na ikonu menu three_dots_menu a ťukněte na O programu > ESET Mobile Security. Doporučujeme ponechat předdefinovanou hodnotu (Standardní aktualizace). Tuto volbu by měli měnit pouze zkušení uživatelé.