ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Anti-Theft Ayarları

Başarısız girişimlerin ardından kilitle

Cihaz kilitlenmeden önce izin verilen başarısız girişim sayısını belirleyin. Başarısız girişim sayısını ayarlamak için Anti-Theft ekranında three_dots_menu simgesine dokunun, Ayarlar'ı seçin, Başarısız girişimlerin ardından kilitle'ye dokunun ve istediğiniz başarısız girişim sayısını belirtin.

Düzeltme zamanı

Başarısız denemelerden sonra kilitle özelliğini etkinleştirdiğinizde, ayarladığınız başarısız deneme sayısına ulaşıldığında cihazınız kilitlenir. Başarısız deneme sayısına ulaştıktan hemen sonra cihazı kilitlemek için Düzeltme süresini devre dışı bırakın veya başarısız deneme sayısına ulaştıktan sonra kilitlenmeden önce cihazınızın kilidini başarıyla açmak için bir süre ayarlayın.


note

Örnek

Başarısız girişimlerin ardından kilitle etkinleştirildi ve başarısız girişim sayısı 3 olarak ayarlandı.

Düzeltme zamanı 15 saniye olarak ayarlandı.

Cihazda üç kez yanlış kilit açma düzeni girildiğinde ESET Mobile Security aracının cihazı kilitlemesini önlemek üzere doğru kilit açma düzenini girmeniz için 15 saniyeniz vardır.

İletişim bilgilerini düzenle

Cihazınızı ESET Anti-Theft portalında kayıp olarak işaretlerseniz veya belirlenen sayıda başarısız kilit açma girişiminin ardından cihazı bulan kişinin sizinle iletişim kurabilmesi için İletişim Bilgileri bölümündeki bilgiler kilitli cihazınızın ekranında gösterilir.

Bu bilgiler şunları içerebilir:

Gösterilen mesaj (isteğe bağlı)

Adınız (isteğe bağlı)

Telefon numarası (kendi numaranız dışında)

E-posta adresi (isteğe bağlı)

 

Güvenilir SIM kartlarını yönetin

Bu seçenek, takılan SIM kartı silmenize veya yeniden adlandırmanıza olanak tanır. Yeni bir güvenilir SIM kart eklemek için SIM kartı cihaza takın. Cihaz kilitlenecektir. Güvenlik kodunuzla cihazın kilidini açın. Yeni eklenen SIM kartı güvenilir SIM kartlar listesine eklemeniz istenir. Bu SIM kartı listeye eklemezseniz SIM koruması devre dışı kalır.

Kilit türünü değiştirin

ESET Anti-Theft kilidini açmak için bir yöntem seçin. PIN kodu, Anti-Theft kurulumu sırasında varsayılan seçenek olarak ayarlanır. Bunu düzenle kilit açma seçeneğine dönüştürebilirsiniz.

Parmak izini kullan

Bu etkinleştirildiğinde, Anti-Theft seçeneğinin kilidini açmak için cihazda kaydedilen parmak izini kullanabilirsiniz.