ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Anti-Theft

ESET Anti-Theft Özelliği mobil cihazınızı yetkisiz erişimden korur, yabancı etkinlikleri takip etmenize olanak tanır ve cihazın konumunu izler. Ayrıca cihazınız kaybolursa bulan kişiye bir mesaj da gösterebilirsiniz.

ESET Anti-Theft şu izinleri gerektirir:

İzinsiz erişen kişinin fotoğraflarını çekmek için kamera erişimi.

Hassas verileri uzaktan silmek için dosyalara erişimi düzenleyin.

Kaybolması durumunda cihazınızı izlemek için konum verilerine erişim.

Cihazınız hareket ettiğinde tanımak için fiziksel aktivite erişimi.

Cihazınızın kaybolduğu durumlarda ESET Mobile Security kapalı veya kullanılmıyor olsa bile cihazı takip etmek için arka plan konum erişimi. Bu izni verirken tam koruma sağlamak için Her zaman izin ver'i seçin.

Cihazınız kilitlenirse çağrı almaya izin vermek için Kullanım Erişimi.

ESET Mobile Security aracının yetkisiz olarak kaldırılmasını önlemek için cihaz yöneticisi erişimi. Cihaz yöneticisini etkinleştirdikten sonra ESET Mobile Security ürününde önemli ayarları korumak için PIN oluşturmanız istenir.

SIM kartın kaldırıldığını tespit etmek için telefon bilgilerini okuma izni. SIM kart çıkarıldığında cihazınız kilitlenir.

ESET Mobile Security ürününde Anti-Theft korumasını ayarlamak için ESET Mobile Security for Android'de Anti-Theft korumasını ayarlama başlıklı bilgi bankası makalemize başvurun (Bilgi Bankası makaleleri tüm dillerde mevcut değildir).

Cihazı otomatik kilitleme özelliği

Cihazınızın ESET HOME portalından kilitlenmesine ek olarak, aşağıdaki işlemlerden biri gerçekleştirilecek olduğunda ESET Mobile Security ürününü, cihazınızı otomatik olarak kilitleyecek şekilde ayarlayabilirsiniz:

SIM kart çıkarıldığında - Güvenilir SIM kart cihazdan çıkarılırsa cihaz kilitlenir. Güvenilir SIM kartları çıkarmak ve incelemek için Güvenilir SIM kartlarını yönet'e dokunun, kaldırmak istediğiniz SIM kartı seçip çöp kutusu simgesine action_button_delete dokunun. Güvenilir bir SIM kart eklemek için SIM kartı takın. Otomatik kilit etkinleştirilirse cihazın kilidini açmanız gerekir. ESET Mobile Security, yeni eklenen SIM kartı güvenilir kart olarak onaylamanızı isteyecektir.


warning

SIM kart kaldırma işleminde otomatik kilit desteği

SIM kart kaldırma işleminde otomatik kilitleme özelliği CDMA, WCDMA ve yalnızca WiFi işlevli cihazlarda kullanılamaz.

[X] kilit açma girişiminden sonra - Bu özellik etkinleştirildiğinde cihazınız belirli bir sayıda başarısız kilit açma girişiminden sonra kilitlenir. Anti-Theft ayarlarında cihazı kilitlemeden önce başarısız kilit açma girişimlerinin sayısını ayarlayabilirsiniz. Başarısız kilit açma girişiminiz yanlışlıkla olursa 30 saniye içinde düzeltebilirsiniz ve bu durumda girişiminiz başarısız olarak sayılmaz. Düzeltme süresini Anti-Theft ayarlarındaki Düzeltme zamanı seçeneğinden değiştirebilirsiniz. Ayrıca düzeltme süresini devre dışı da bırakabilirsiniz. Bu durumda, cihazınız belirli sayıda başarısız girişimin ardından hemen kilitlenir.

Cihaz kilitlendiğinde, cihaz sahibiyle iletişim kurmak için bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Cihazınızın kilidini açmaya çalışan kişinin fotoğraflarını almak için cihazın her iki kamerayla fotoğraf çekmesini etkinleştirebilirsiniz.

Cihaz kilitlendikten sonra

Cihazınız kilitlendikten sonra yapılacaklar için aşağıdakileri ayarlayabilirsiniz:

İletişim bilgilerini göster seçeneği, yanlış bir ekran kilidi kodu girilirse Sahibiyle iletişime geçme ile ilgili ayrıntıları gösterir. Cihazınız kaybolduğunda görüntülenmesini istediğiniz iletişim bilgilerinizi girmek için İletişim bilgilerini düzenle'ye dokunun. ESET HOME e-postanızı varsayılan olarak yazın.

Başarısız bir kilit açma veya SIM kart çıkarma işlemi olması durumunda Fotoğraf çek seçeneği arka ve ön kamera tarafından çekilen fotoğrafları cihazınızdaki Galeri'ye ve Anti-Theft portalına kaydeder.

Mobil cihazımın kilidi nasıl açılır?

Mobil cihazınızı ESET Anti-Theft portalı üzerinden kilitlediyseniz veya cihazınızı ESET Mobile Security for Android uygulaması kilitlediyse ESET HOME parolanıza erişmeniz gerekir.


important

Başka biri tarafından yönetilen cihazınızın kilidini açma

ESET Mobile Security for Android ürününüz başka birinin ESET HOME hesabı tarafından yönetiliyorsa cihazınızın kilidini açmak için bu hesabın parolasını girin.

Mobil cihazınızın kilidini açma ile ilgili görsel talimatlar için aşağıdaki ESET Bilgi Bankası makalesine bakın (makale İngilizce ve diğer dillerde mevcuttur).