ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Anti-Phishing

Phishing je kriminální činnost, jejímž cílem je donutit uživatele k vyplnění důvěrných informací na webových stránkách, které se na první pohled tváří legitimně. Tomuto způsobu manipulace se říká sociální inženýrství. Phishing se často používá k získání přístupu k citlivým údajům, jako jsou čísla bankovních účtů, čísla kreditních karet, hesla PIN a nebo uživatelská jména a hesla.

Ochrana proti phishingu v ESET Mobile Security chrání před webovými stránkami, které jsou považovány za škodlivé nebo nebezpečné.

Proto doporučujeme ponechat funkci Anti-Phishing zapnutou. Je-li tato funkce zapnutá, budou všechny potenciální phishingové útoky přicházející z webových stránek či domén uvedených v databázích ESET zablokovány a zobrazí se varovné upozornění informující o útoku.

Anti-Phishing podporuje nejrozšířenější webové prohlížeče na platformě Android – Chrome a výchozí webový prohlížeč, který je na zařízení předinstalován (zpravidla pojmenovaný jako Internet nebo Prohlížeč). Ostatní prohlížeče budou označeny jako nechráněné, protože nepodporují Anti-Phishing. Chcete-li plně využít funkce Anti-Phishing, doporučujeme nepoužívat nepodporované webové prohlížeče.


important

Abychom ve webových prohlížečích zajistili bezproblémovou funkci Anti-Phishingové ochrany, doporučujeme vám používat operační systém verze Android 6 (Marshmallow) nebo novější.

Vylepšit funkčnost – ESET Mobile Security vás upozorní, pokud technologie Anti-Phishing vyžaduje dodatečná systémová oprávnění. Ťuknutím na Povolit se zobrazí nastavení operačního systému, kde v sekci Usnadnění přidělte aplikaci potřebná oprávnění. Tímto krokem aktivujete Anti-Phishing v dosud nechráněných prohlížečích a tato funkce bude dostupná také v anonymním režimu prohlížeče. Pokud nechcete vylepšit funkčnost technologie Anti-Phishing a chcete skrýt tuto oznámení, vyberte možnost Ignorovat tento problém (nedoporučujeme).

Chcete-li funkci Anti-Phishing zakázat, ťukněte na tři tečky three_dots_menu v části Anti-Phishing a ťukněte na Vypnout.

Oprávnění pro využívání zjednodušeného ovládání aplikaci ESET Mobile Security nainstalované prostřednictvím .APK balíčku na OS Android 13


note

Poznámka

Z bezpečnostních důvodů je na Android 13 aplikacím nainstalovaným z .apk balíčku omezeno využívat oprávnění pro usnadnění přístupu.

K čemu toto oprávnění aplikace ESET Mobile Security vyžaduje?

Oprávnění používáme k analýze URL adres webových stránek, které jste navštívili. Prověřujeme, zda stránky neslouží ke škodlivým aktivitám, jako je phishing, distribuce škodlivého kódu nebo jiné nebezpečné aktivity.

Při zjištění hrozby je webová stránka zablokována, aby byla chráněna vaše citlivá data.

Údaje získané díky přidělenému oprávnění Usnadnění nesdílíme s žádnou třetí stranou.

Pro vyřešení problému souvisejícího s chybějícím oprávněním:


note

Povolte oprávnění Usnadnění

Podrobnější informace včetně obrázků naleznete v Databázi znalostí (článek nemusí být dostupný ve všech jazycích).

1.Otevřete si Nastavení a přejděte do sekce Usnadnění > Stažené aplikace. Aplikace ESET Mobile Security nebude k dispozici.

2.Ťukněte na ESET Mobile Security aplikaci a zobrazte si dialogové okno Omezená nastavení.

3.Ťukněte na ’OK’.

4.Přejděte do sekce Nastavení > Aplikace, vyberte ESET Mobile Security, čímž si otevřete Informace o aplikaci.

5.V pravém horním rohu ťukněte na ikonu menu se třemi tečkami three_dots_menu > Povolte Omezená nastavení.

Nyní jste povolili omezená nastavení a můžete začít používat naši aplikaci.


note

Anti-Phishing na Samsung DeX

Anti-Phishing není podporován na zařízeních připojených k dokovací stanici Samsung DeX.

Chráněné prohlížeče

Chrome

Chrome Beta

Firefox

Firefox Beta

Opera

Opera Beta

Opera Mini

Opera Mini Beta

Opera TV browser

Samsung Internet

Mint

Yandex browser

DuckDuckGo (ESET Mobile Security ve verzi 6.1 a novější)

Kiwi browser

Edge

Silk na Amazon zařízeních

Mi browser

Xiaomi Mi browser

Vewd v Android TV

Chráněné aplikace sociálních sítí

Facebook

Facebook Lite

Messenger

Messenger Lite

Instagram

Aplikace sociálních sítí, které pro webové zobrazení využívají součásti chráněných prohlížečů, jsou rovněž chráněné.