Portal internetowy

ESET Mobile Security w wersji 4 zapewnia pełną integrację z ochroną ESET Anti-Theft za pośrednictwem portalu my.eset.com. Portal ten umożliwia monitorowanie aktywności urządzenia, blokowanie urządzenia, wysyłanie niestandardowych wiadomości do znalazcy urządzenia, uruchamianie bardzo głośnego alarmu oraz zdalne usuwanie danych.

Aby założyć konto w portalu my.eset.com, wybierz pozycję Utwórz nowe konto i wypełnij formularz rejestracyjny. Sprawdź w skrzynce odbiorczej, czy nadeszła wiadomość e-mail z potwierdzeniem, a następnie kliknij łącze, by aktywować konto. Następnie będzie można zarządzać funkcjami Anti-Theft za pomocą konta w portalu my.eset.com. Jeśli masz już konto w portalu my.eset.com, wybierz pozycję Zaloguj się i wpisz swój adres e-mail oraz hasło. Po wykonaniu tych czynności będzie można powiązać urządzenie z kontem w portalu my.eset.com.

Szczegółowe informacje na temat używania funkcji Anti-Theft w portalu My ESET zawiera pomoc online Anti-Theft. Można też kliknąć pozycję Pomoc w prawym górnym rogu ekranu.

ESET Anti-Theft wymaga do działania uprawnień dostępu do danych o lokalizacji urządzenia oraz do aparatu fotograficznego. W celu wyświetlania ostrzeżeń i blokowania urządzenia ESET Mobile Security wymaga uprawnienia do wyświetlania nad innymi aplikacjami.

Ostatnia znana lokalizacja — zapisuje informacje o lokalizacji urządzenia w funkcji ESET Anti-Theft przed wyczerpaniem baterii urządzenia.