ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

ESET LiveGuard Advanced ile proxy kullanma

ESET LiveGuard Advanced bağlantıyı ESET sunucularına yönlendirmek ve aktarılan verileri önbelleğe almak için ESET Bridge kullanabilir. Önbelleğe alma, ağ trafiğini kaydeder. Proxy kullanmak, yalnızca istemci bilgisayarın ESET sunucularına ağ görünürlüğü olmadığında gereklidir. ESET PROTECT Server ile ESET Management Agent'lar arasındaki iletişimi yönlendirmek için ESET Bridge kullanıyorsanız bunu, ESET LiveGuard Advanced ürününden gelen sonuçları önbelleğe almak için kullanabilirsiniz. Ayrıca ESET Bridge proxy zincirini de destekler.


note

İstemci bilgisayarlarda proxy ayarları

İstemci bilgisayardaki ESET güvenlik ürününde proxy ayarlarını yapmak gerekir (Ayarlar > Araçlar > Proxy server). Bu işlemi ilke üzerinden uzaktan yapabilirsiniz.

ESET PROTECT kullanıcıları

Bir ağda (örneğin, bir ofiste) en az 10 bilgisayar varsa algılama sonuçlarını önbelleğe almak için ESET Bridge kullanmalısınız. İstemci bilgisayarlarınız bir dahili ağ veya VPN paylaşmıyorsa proxy kullanmayın. ESET Bridge hakkında ESET PROTECT dokümanında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.


important

Apache HTTP Proxy kullanıcıları

ESET Bridge, ESET PROTECT 4.0 ve ESET PROTECT On-Prem 10.0 sürümlerinden itibaren (Kasım 2022'de çıkarılacak) Apache HTTP Proxy'nin yerini alacak. Apache HTTP Proxy Sınırlı Destek aşamasına ulaştı. Apache HTTP Proxy kullanıyorsanız ESET Bridge aracına geçiş yapmanızı öneririz.

ESET PROTECT Virtual Appliance kullanıcıları

Araç, ESET Bridge tarafından desteklenmeyen CentOS 7 tabanlıdır. ESET PROTECT Virtual Appliance kullanıcıları aşağıdaki çözümlerden birini seçebilir:

ESET Bridge ayrı bir makineye yüklenmiş olarak kullanılabilir (ESET Bridge gereksinimleri listesine bakın).

Araçta yerleşik olarak bulunan Apache HTTP Proxy çözümü kullanılabilir.

ESET Bridge yüklemesi

ESET Bridge yüklemesi birkaç farklı şekilde yapılabilir. En son ESET PROTECT Tümü Bir Arada Yükleyiciyi kullanmanızı öneririz.

ESET LiveGuard Advanced tarafından sağlanan sonuçların önbelleğe alınması

ESET Bridge, sonuçları önbelleğe almak için varsayılan olarak doğru yapılandırmaya sahiptir. Sonuçların önbelleğe alınması, ESET Bridge aracını ESET LiveGuard Advanced ürününü önbelleğe almak ve etkinleştirmek için bir proxy çözümü kullanacak şekilde yapılandırmanızın ardından başlar.