ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Tanıtım

ESET Log Collector uygulaması, bir destek olayının çözümüne yardımcı olmak için müşterinin makinesinden yapılandırma ve günlükler gibi belirli verileri toplar. Önceden tanımlı yapıt listesini kullanarak (veya toplama profilini seçerek) hangi bilgilerin toplanacağını, toplanacak günlüklerin maksimum yaşını, toplanan ESET günlüklerinin biçimini ve toplanan tüm dosyaları ve bilgileri içeren çıkış ZIP dosyasının adını belirleyebilirsiniz. ESET Log Collector uygulamasını ESET güvenlik ürününün yüklü olmadığı bir makinede çalıştırıyorsanız yalnızca Windows olay günlükleri ve çalışan işlem dökümleri toplanabilir.


note

ESET Log Collector, ESET güvenlik ürününüzle aynı sistem gereksinimlerine sahiptir. ESET Log Collector, Microsoft Windows işletim sisteminin tüm sürümlerinde çalışır.

ESET Log Collector, sorunların daha hızlı bir şekilde çözülebilmesi için seçilen bilgileri sisteminizden otomatik olarak toplar. У разі звернення до служби технічної підтримки ESET вас можуть попросити надати журнали з вашого комп’ютера. За допомогою ESET Log Collector ви зможете легко зібрати потрібні відомості.

ESET Log Collector, tüm dilleri tek bir yürütülebilir dosyada tutar. Doğru yerelleştirilmiş sürümü indirmeden başlatma sırasında dili değiştirebilirsiniz. Kullanılacak dil, otomatik olarak algılanır veya doğrudan seçilebilir. Dili doğrudan belirtmenin iki yolu vardır:

1. /lang:<language_code> Komut satırı anahtarını kullanma

2.Dosyayı ESETLogCollector_<language_code>.exe olarak yeniden adlandırma

Mevcut dil kodu değerleri: ARE, BGR, CSY, DAN, DEU, ELL, ENU, ESL, ESN, ETI, FIN, FRA, FRC, HUN, CHS, CHT, ITA, JPN, KKZ, KOR, LTH, NLD, NOR, PLK, PTB, ROM, RUS, SKY, SLV, SVE, THA, TRK, UKR


note

ESET Log Collector 32 bit uygulama olarak dağıtılmaktadır. 64 bit sistemlerde tam işlev verecek şekilde çalışmasını sağlamak için kaynak olarak yerleştirilmiş bir 64 bit ESET Log Collector yürütülebilir dosyası içerir. Bu dosya, bir Geçici (Temp) klasörüne ayıklanır ve 64 bit sistem algılandığında yürütülür.

ESET Log Collector uygulamasını iki modda kullanabilirsiniz:

Grafik kullanıcı arabirimi (GUI)

Komut satırı arabirimi (CLI) (sürüm 1.8'den itibaren) - Herhangi bir komut satırı parametresi belirtilmediğinde ESET Log Collector, GUI modunda başlatılır

ESET Log Collector bir GUI kullanılarak çalıştırıldığında ESET ürünü günlükleri orijinal ikili dosyalar veya filtrelenen ikili dosyalar olarak toplanır (varsayılan değer filtrelenen ikili dosyalardır). Filtrelenen ikili dosyanın dışa aktarılması durumunda, dışa aktarılan kayıtların maksimum yaşını seçebilirsiniz. Dışa aktarılan kayıtların maksimum yaşı günlük dosyası başına 1 milyondur.


note

ESET Log Collector aracının başka bir özelliği de toplanan ESET ikili günlük dosyalarının (.dat) XML veya metin dosyası biçimine dönüştürmektir. Ancak toplanan ESET ikili günlük dosyasını yalnızca ESET Log Collector Komut satırı arabirimi (CLI) kullanarak dönüştürebilirsiniz.