ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Správa zařízení

ESET Internet Security automaticky kontroluje zařízení (CD/DVD/USB/atd). Můžete blokovat nebo upravovat rozšířené filtry nebo oprávnění a umožnit uživateli přístup k danému zařízení a práci s ním. Tuto funkci můžete použít v případě, že chcete uživatelům zabránit v připojování výměnných médií k počítači.

Podporovaná externí zařízení:

Datové úložiště (HDD, USB výměnné jednotky),

CD/DVD,

USB tiskárna,

FireWire úložiště,

Zařízení Bluetooth,

Čtečka čipových karet,

Obrazové zařízení,

Modem,

LPT/COM port,

Přenosná zařízení (zařízení napájená baterií, jako jsou přehrávače médií, chytré telefony, zařízení plug-and-play, atd.)

Všechny typy zařízení.

Nastavení správy zařízení můžete upravit v Rozšířených nastaveních > Ochrany > Správa zařízení.

Přepínačem aktivujte Povolit ovládání zařízení, a povolte tak funkci Správa zařízení v ESET Internet Security. Aby se tato změna projevila, musíte restartovat počítač. Po zapnutí správy zařízení se zpřístupní odkaz Pravidla, prostřednictvím kterého si otevřete editor pravidel.


note

Můžete vytvořit různé skupiny zařízení, na které se budou vztahovat různá pravidla. Vytvořte si skupinu zařízení, na kterou se bude aplikovat pravidlo pro Povolení nebo Blokování zápisu. Poté vytvořte druhé pravidlo, které bude blokovat přístup.

Pokud do počítače vložíte externí zařízení, na které se použije pravidlo o blokování, zobrazí se informační okno a přístup k zařízení bude odepřen.