ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Bildirimler | Ağ Denetçisi

ESET Internet Security, yönlendiricinizde bir güvenlik açığı sorunu tespit ettiğinde gösterilebilecek çeşitli bildirimler aşağıda verilmiştir. Her bildirim, kısa bir açıklama içerir ve yönlendiricinizde güvenlik açığı riskini en düşük düzeye indirmek için başvurulabilecek çözümleri veya atılacak adımları sunar. Yönlendirici değişiklikleri hakkında bilginiz yoksa yönlendirici üreticinize veya internet sağlayıcınıza ulaşmanızı öneririz.

MONITOR_ORANGE Olası güvenlik açığı bulundu

Yönlendiriciniz, saldırıları veya saldırılara açık hale gelmeyi kolaylaştıracak bilinen güvenlik açıkları içerebilir. Yönlendiricinizin bellenimini güncelleyin.

MONITOR_RED Güvenlik açığı bulundu

Yönlendiriciniz, saldırıları veya saldırılara açık hale gelmeyi kolaylaştıracak bilinen güvenlik açıklarını içeriyor. Yönlendiricinizin bellenimini güncelleyin.

MONITOR_RED Tehdit bulundu

Yönlendiriciniz zararlı bir yazılımdan etkilendi. Yönlendiricinizi yeniden başlatın ve taramayı tekrarlayın.

MONITOR_RED Zayıf yönlendirici parolası

Yönlendiricinizin parolası zayıf ve başka biri tarafından kolayca tahmin edilebilir. Yönlendiricinizin parolasını değiştirin.

MONITOR_ORANGE Kötü amaçlı ağ yeniden yönlendirmesi

İnternet trafiğinizin kötü amaçlı web sitelerine yönlendirildiği görülüyor. Bu, yönlendiricinizin tehlikeye düştüğü anlamına gelebilir. Yönlendiricinizin DNS sunucusu ayarını değiştirin.

MONITOR_ORANGE Açık ağ hizmetleri

Yönlendiriciniz başkaları tarafından kötüye kullanılabilecek ağ hizmetleri çalıştırıyor. Bu, zayıf yapılandırmadan veya tehlikeye düşmüş bir yönlendiriciden kaynaklanıyor olabilir. Yönlendiricinizin yapılandırmasını kontrol edin.

MONITOR_RED Açık hassas ağ hizmetleri

Yönlendiriciniz başkaları tarafından kötüye kullanılabilecek hassas ağ hizmetleri çalıştırıyor. Bu, zayıf yapılandırmadan veya tehlikeye düşmüş bir yönlendiriciden kaynaklanıyor olabilir. Yönlendiricinizin yapılandırmasını kontrol edin.

MONITOR_ORANGE Eski bellenim

Yönlendiricinizdeki bellenim eski ve güvenlik açıkları içerebilir. Yönlendiricinizin bellenimini güncelleyin.

MONITOR_RED Kötü amaçlı yönlendirici ayarı

Kullandığınız bu DNS sunucusu kötü amaçlı ve sizi tehlikeli web sitelerine yönlendirebilir. Bu, yönlendiricinizin tehlikeye düştüğü anlamına gelebilir. Yönlendiricinizin DNS sunucusu ayarını değiştirin.

icon_details_hover Ağ hizmetleri

Yönlendiriciniz genel ağ hizmetlerini çalıştırıyor. Bunlar ağ için gerekli olup muhtemelen güvenlidir. Yönlendiricinizin yapılandırmasını kontrol edin.