ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Ayarları al ve ver

Özelleştirilmiş ESET Internet Security.xml yapılandırma dosyanızı Ayarlar menüsünde alabilir veya verebilirsiniz.


note

Resimli talimatlar

İngilizce ve diğer bazı dillerde mevcut olan resimli talimatlar için bir .xml dosyası kullanarak ESET yapılandırma ayarlarını içe veya dışa aktarma bölümüne bakın.

Geçerli ESET Internet Security yapılandırmasını daha sonra kullanmak için yedeklemeniz gerekiyorsa yapılandırma dosyalarını içe veya dışa aktarma işlemi kullanışlıdır. Ayarları dışa aktarma seçeneği aynı zamanda tercih ettiğiniz yapılandırmayı birden fazla sistem üzerinde kullanmak istediğinizde de yararlıdır. Bu ayarları aktarmak için bir .xml dosyasını içe aktarabilirsiniz.

Yapılandırmayı içe aktarmak son derece kolaydır. Ana program penceresi > Ayarlar > Ayarları içe/dışa aktar öğesini tıklayın ve ardından Ayarları içe aktar seçeneğini belirleyin. Yapılandırma dosyasının adını girin veya içe aktarmak istediğiniz yapılandırma dosyasına göz atmak için ... düğmesini tıklayın.

Bir yapılandırmayı dışa aktarmak için ana program penceresinde Ayarlar Ayarları İçe/Dışa Aktar'ı tıklayın. Ayarları dışa aktar'ı seçin ve adla birlikte tam dosya yolunu yazın. Yapılandırma dosyasını kaydetmek için bilgisayarınızda bir konuma gitmek üzere ... seçeneğini tıklayın.


note

Verilen dosyanın belirtilen dizine yazılması için yeterli yetkiniz yoksa, ayarları verme işlemi sırasında bir hata ile karşılaşabilirsiniz.

IMPORTEXPORT_CONFIG