ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Ağ tehdidi engellendi

Bu durum, bilgisayarınızdaki uygulamanın bir güvenlik boşluğundan faydalanarak ağdaki başka bir cihaza kötü amaçlı trafik aktarmaya çalışması veya sisteminizde bağlantı noktası tarama girişiminin tespit edilmesi durumunda ortaya çıkabilir.

Bildirimde tehdidin türünü ve ilgili cihaz IP adresini bulabilirsiniz. Aşağıdaki seçenekleri göstermek için Bu tehdidin ele alınmasını değiştir'i tıklayın:

Engellemeye devam et - Algılanan tehdidi engeller. Belirli bir uzak adresten bu tür tehditle ilgili bildirim almayı durdurmak için Engellemeye devam et'i tıklamadan önce Bildirme seçeneğinin yanındaki radyo düğmesini işaretleyin. Bu, aşağıdaki yapılandırmaya sahip bir Saldırı Tespit Hizmeti (IDS) kuralı oluşturur: Engelle - varsayılan, Bildir - hayır, Günlük - hayır.

İzin ver - Algılanan tehdide izin vermek için bir Saldırı Tespit Hizmeti (IDS) kuralı oluşturur. Kural ayarlarını belirtmek için İzin ver'i tıklamadan önce aşağıdaki seçeneklerden birini belirleyin:

Sadece bu tehdit engellendiğinde bildir - Kural yapılandırması: Engelle - hayır, Bildir - hayır, Günlük - hayır.

Bu tehdit ortaya çıktığında bildir - Kural yapılandırması: Engelle - hayır, Bildir - varsayılan, Günlük - varsayılan.

Bildirme - Kural yapılandırması: Engelle - hayır, Bildir - hayır, Günlük - hayır.


note

Bu bildirim penceresinde gösterilen bilgiler, algılanan tehdidin türüne bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Tehditler ve diğer ilgili terimler hakkında daha fazla bilgi için lütfen Uzaktan saldırı türleri veya Algılama türleri'ne bakın.

Ağda yinelenen IP adresleri yineleniyor olayını çözümlemek için ESET Bilgi Bankası makalemize bakın.