ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Web kamerası koruması

Web Kamerası Koruması bilgisayarınızın web kamerasına erişen işlem ve uygulamalar hakkında sizi bilgilendirir. Bir uygulama kameranıza erişmeye çalıştığında bir bildirim penceresi görüntülenir. Bu pencerede erişime izin verebilir veya engelleyebilirsiniz. Uyarı penceresinin rengi uygulamanın bilinirliğine dayalıdır.

Webcam Koruması ayar seçenekleri, Gelişmiş ayarlar > Korumalar > Cihaz Kontrolü > Webcam Koruması bölümünde değiştirilebilir.

ESET Internet Security ürününde Webcam Koruması özelliğini etkinleştirmek için Webcam Koruması'nı etkinleştir'in yanındaki açma/kapama düğmesini etkinleştirin.

Webcam koruması etkinleştirildiğinde, Kurallar etkin hale gelir ve Kurallar düzenleyicisi penceresini açmanıza olanak tanır.

Değiştirilen ancak hâlâ geçerli bir dijital imzaya sahip (örneğin, uygulama güncellemesi), kuralı olan uygulamalar için uyarıları kapatmak üzere Değiştirilen uygulamalar için web kamerası erişim uyarılarını devre dışı bırak seçeneğinin yanındaki açma/kapama düğmesini etkinleştirin.