ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Ek ThreatSense parametreleri

Bu ayarları düzenlemek için Gelişmiş ayarlar > Korumalar > Gerçek zamanlı dosya sistemi koruması > Ek ThreatSense parametreleri'ni açın.

Yeni oluşturulan ve değiştirilen dosyalar için ek ThreatSense parametreleri

Yeni oluşturulan veya değiştirilen dosyalarda virüs bulaşma olasılığı, mevcut dosyalara kıyasla daha yüksektir. Bu nedenle program, bu dosyaları ek tarama parametreleriyle denetler. ESET Internet Security, imza tabanlı tarama yöntemleriyle birlikte yayınlanan tespit altyapısı güncellemesinden önce yeni tehditleri algılayabilen gelişmiş sezgisel taramayı kullanır.

Yeni oluşturulan dosyalara ek olarak tarama, Kendiliğinden ayıklanan arşivlerde (.sfx) ve Çalışma Zamanı paketleyicilerinde (dahili olarak sıkıştırılmış yürütülebilir dosyalar) gerçekleştirilir. Varsayılan olarak, arşivler 10. iç içe yerleştirme düzeyine kadar taranır ve gerçek boyutlarından bağımsız olarak denetlenir. Arşiv taraması ayarlarını değiştirmek için Varsayılan arşiv taraması ayarları'nın işaretini kaldırın.

Yürütülen dosyalar için ek ThreatSense parametreleri

Dosya yürütmesinde gelişmiş sezgisel tarama – Varsayılan olarak, dosyalar yürütüldüğünde Gelişmiş sezgisel tarama kullanılır. Etkinleştirildiğinde, sistem performansı üzerindeki etkiyi azaltmak için Akıllı optimizasyon ve ESET LiveGrid® uygulamasının etkin olmasını kesinlikle öneririz.

Dosyalar çıkarılabilir medyadan yürütülürken gelişmiş sezgisel tarama - Gelişmiş sezgisel tarama, sanal ortamda kod taklidi yaparak çıkarılabilir medyadan çalıştırılmasına izin verilmeden önce kodun davranışını değerlendirir.