Pomoc online ESET

Wyszukaj Polski
Wybierz temat

Powiadomienia | Inspekcja sieci

Poniżej znajduje się kilka powiadomień, które mogą zostać wyświetlone, gdy program ESET Internet Security wykryje problem dotyczący luki w zabezpieczeniach routera. Każde powiadomienie zawiera krótki opis i zapewnia rozwiązanie lub kroki do wykonania w celu zminimalizowania ryzyka dotyczącego luki w zabezpieczeniach routera. Jeśli nie czujesz się komfortowo przy wprowadzaniu zmian w routerze, zalecamy skontaktowanie się z producentem routera albo dostawcą usług internetowych.

MONITOR_ORANGE Wykryto potencjalną lukę w zabezpieczeniach

W routerze mogą występować znane luki w zabezpieczeniach, które mogą ułatwić przeprowadzenie ataku i mogą zostać wykorzystane. Zaktualizuj oprogramowanie układowe routera.

MONITOR_RED Wykryto lukę w zabezpieczeniach

W routerze występują znane luki w zabezpieczeniach, które ułatwiają przeprowadzanie ataków i mogą zostać wykorzystane. Zaktualizuj oprogramowanie układowe routera.

MONITOR_RED Znaleziono zagrożenie.

Router jest zainfekowany szkodliwym oprogramowaniem. Uruchom router ponownie i powtórz skanowanie.

MONITOR_RED Słabe hasło do routera

Hasło do routera jest słabe i ktoś może je z łatwością odgadnąć. Zmień hasło w routerze.

MONITOR_ORANGE Szkodliwe przekierowanie w sieci

Ruch internetowy jest przekierowywany do szkodliwych stron internetowych. Może to oznaczać, że router został zaatakowany. Zmień ustawienie serwera DNS w routerze.

MONITOR_ORANGE Otwarte usługi sieciowe

Na routerze są uruchomione usługi sieciowe, które mogą zostać wykorzystane przez inne osoby. Może być ze względu na nieprawidłową konfigurację lub zaatakowany router. Sprawdź konfigurację routera.

MONITOR_RED Otwarte usługi sieciowe o charakterze poufnym

Na routerze są uruchomione usługi sieciowe o charakterze poufnym, które mogą zostać wykorzystane przez inne osoby. Może być ze względu na nieprawidłową konfigurację lub zaatakowany router. Sprawdź konfigurację routera.

MONITOR_ORANGE Nieaktualne oprogramowanie układowe

Oprogramowanie układowe w routerze jest nieaktualne i może zawierać luki w zabezpieczeniach. Zaktualizuj oprogramowanie układowe routera.

MONITOR_RED Szkodliwe ustawienie routera

Używany serwer DNS ma szkodliwy charakter i może przekierowywać użytkowników do niebezpiecznych stron internetowych. Może to oznaczać, że router został zaatakowany. Zmień ustawienie serwera DNS w routerze.

icon_details_hover Usługi sieciowe

Na routerze są uruchomione powszechnie używane usługi sieciowe. Są one wymagane w sieci i prawdopodobnie bezpieczne. Sprawdź konfigurację routera.