Pomoc online ESET

Wyszukaj Polski
Wybierz temat

Ochrona przed atakami z sieci (IDS)

Ochrona przed atakami z sieci (IDS) usprawnia wykrywanie luk zabezpieczeniach w zakresie znanych słabych punktów. Dowiedz się więcej o ochronie przed atakami z sieci w słowniczku. Aby skonfigurować ochronę przed atakami z sieci, otwórz Ustawienia zaawansowane > Zabezpieczenia > Ochrona przed dostępem do sieci > Ochrona przed atakami z sieci.

Włącz ochronę przed atakami z sieci (IDS) – analizowanie zawartości w ruchu sieciowym i ochrona przed atakami z sieci. Wszelki ruch sieciowy uznany za szkodliwy zostanie zablokowany.

Włącz ochronę przed botnetami — wykrywanie i blokowanie komunikacji ze szkodliwymi serwerami przeznaczonymi do sterowania i kontrolowania na podstawie typowych wzorców obserwowanych, gdy komputer jest zarażony i bot próbuje nawiązać komunikację. Więcej informacji na temat ochrony przed botnetami można znaleźć w słowniczku.

Reguły IDS — W ramach tej opcji można skonfigurować zaawansowane opcje filtrowania służące do wykrywania różnych typów ataków i luk w zabezpieczeniach, które mogą być wykorzystane do uszkodzenia komputera.


note

Ilustrowane instrukcje

Następujące artykuły z bazy wiedzy ESET mogą być dostępne tylko w języku angielskim:

Wyłączanie adresu IP z IDS w programie ESET Internet Security

Wszystkie ważne zdarzenia wykryte przez ochronę sieci są zapisywane w pliku dziennika. Więcej informacji można znaleźć w dzienniku ochrony sieci.