ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

ADVANCED SECURITY

ESET Internet Security

ESET Internet Security představuje nový přístup k integrované počítačové bezpečnosti. Nejnovější verze skenovacího jádra ESET LiveGrid® v kombinaci s moduly Firewall a Antispam rychle a přesně zajištují bezpečnost vašeho zařízení.Výsledkem je inteligentní systém, který neustále kontroluje veškeré dění na počítači na přítomnost škodlivého kódu.

ESET Internet Security je komplexní bezpečnostní řešení, které kombinuje maximální ochranu s minimálním dopadem na operační systém. Pokročilé technologie založené na umělé inteligenci jsou schopny proaktivně eliminovat viry, spyware, trojské koně, červy, adware, rootkity a další internetové hrozby bez dopadu na výkon počítače nebo funkčnost operačního systému.

Funkce a přednosti

Přepracované uživatelské rozhraní

Uživatelské rozhraní produktu bylo kompletně přepracováno. Nyní je čistější, přehlednější a intuitivnější. Upravili jsme textaci oznámení zobrazených uživateli a přidali také podporu pro jazyky se zápisem zprava doleva, jako je Hebrejština a Arabština. Prostřednictvím online nápovědy, integrované do produktu, získáte vždy nejaktuálnější informace ke konkrétním zobrazeným oknům v programu ESET Internet Security.

Tmavý režim

Rozšíření pro zapnutí tmavého zobrazení uživatelského rozhraní. Preferované barevné schéma si můžete zvolit v prvcích uživatelského rozhraní.

Antivirus a antispyware

Proaktivně detekuje a léčí známé i neznámé viry, červy, trojské koně a rootkity. Pokročilá heuristika označí každý dosud neznámý škodlivý kód, chrání vás před neznámými hrozbami a eliminuje je dříve, než mohou způsobit škodu. Ochrana přístupu na web a modul Anti-Phishing monitorují komunikaci mezi internetovým prohlížečem a vzdálenými servery (včetně SSL). Ochrana poštovních klientů zajišťuje kontrolu komunikace pomocí POP3(S) a IMAP(S) protokolů.

Pravidelné aktualizace

Pravidelné aktualizace detekční jádra (dříve známé jako "virové databáze") a programových modulů zajistí maximální ochranu počítače.

ESET LiveGrid®
(založen na cloudové technologii)

Můžete zkontrolovat reputaci spuštěných procesů a souborů přímo v ESET Internet Security vůči cloudové databázi.

Správa zařízení

Produkt automaticky kontroluje všechny USB disky, paměťové karty a CD/DVD. Dále dokáže blokovat výměnná média podle typu, výrobce, velikosti a dalších atributů.

HIPS

Pomocí tohoto modulu si můžete přizpůsobit detailní chování systému a jeho bezpečnost pomocí pravidel pro systémový registr, aktivní procesy a programy.

Herní režim

Při hraní her a používání aplikací běžících v režimu celé obrazovky (fullscreen) se nezobrazí upozornění ani vyskakovací okna a program tak uvolní systémové prostředky hry a pro náročné aplikace.

Funkce ESET Internet Security

Ochrana bankovnictví a online plateb

Ochrana bankovnictví a online plateb se stará o to, aby vaše osobní data (čísla bankovních účtů, kreditních karet atp.) nebyla v průběhu online transakcí zneužita, resp. nemohly je získat jiné aplikace.

Podpora síťových vzorků

Díky tomuto doplňku je možné rychleji identifikovat a blokovat škodlivou komunikaci pocházející z napadených uživatelských zařízení nebo na ně směřující. Jedná se o funkci ochrany proti zapojení do botnetu.

Inteligentní firewall

Modul firewall kontroluje síťovou komunikaci a chrání počítač před neautorizovaným přístupem.

Antispamová ochrana poštovních klientů

Spam představuje více než 50 % veškeré e-mailové komunikace. Antispamová ochrana poštovních klientů chrání před tímto problémem.

Anti-Theft

Anti-Theft výrazně rozšiřuje možnosti zabezpečení zařízení v případě ztráty nebo odcizení. Pokud si na zařízení nainstalujete ESET Internet Security a zapnete funkci Anti-Theft, zařízení se ve stejnojmenné části ESET HOME zobrazí. Pomocí webového rozhraní můžete na zařízení konfigurovat a spravovat funkce Anti-Theft, např. označit zařízení za ztracené nebo jej vzdáleně ovládat.

Rodičovská kontrola

Zabrání vašim potomkům v přístupu na stránky s nevhodným obsahem.

Pro správnou funkci všech bezpečnostních funkcí ESET Internet Security musíte mít platnou licenci. Doporučujeme prodloužit si licenci na produkt ESET v dostatečném předstihu před jejím koncem platnosti.