ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Přehled

V části Přehled se zobrazují informace o aktuální ochraně počítače spolu s rychlými odkazy na bezpečnostní funkce ESET Internet Security.

V okně Přehled se zobrazují oznámení s podrobnými informacemi a doporučenými řešeními událostí v ESET Internet Security, pro zapnutí dalších funkcí nebo zajištění maximální ochrany. Pokud je oznámení více, kliknutím na více oznámení je všechny rozbalíte.

Strážce sítě – s pomocí tohoto nástroje zkontrolujete zabezpečení sítě.

Ochrana bankovnictví a online plateb – spustí prohlížeč, který je ve Windows nastavený jako výchozí, v zabezpečeném režimu.

Anti-Theft – spustí nastavení služby Anti-Theft. Pokud již máte nastavenou službu Anti-Theft, otevře se přímo sekce Anti-Theft.

PAGE_HOME

MONITOR_GREEN Zelená barva stavu ochrany a informace Maximální ochrana znamená, že je zajištěna maximální úroveň ochrany.
 

Co dělat, pokud systém nepracuje správně?

Při plné funkčnosti ochrany má ikona Stavu ochrany zelenou barvu. V opačném případě je barva stavu ochrany červená nebo žlutá a zobrazuje se informace, že není zajištěna maximální ochrana. Zároveň jsou na záložce Přehled zobrazeny bližší informace o stavu jednotlivých modulů a návrh na možné řešení problému pro obnovení maximální ochrany. Stav jednotlivých modulů můžete změnit kliknutím na záložku Nastavení a vybráním požadovaného modulu.

PAGE_STATUS_02

MONITOR_RED Červená barva stavu a informace Bezpečnostní upozornění signalizují kritické problémy.
Ochrana vašeho systému není zajištěna v plné míře. Možné příčiny jsou:

Produkt není aktivován nebo Platnost licence vypršela – ikona ochrany změní barvu na červenou. Program nebude možné od této chvíle aktualizovat. Přečtěte si v okně s upozorněním, jak licenci prodloužit.

Detekční jádro není aktuální – tato chyba se zobrazí po neúspěšném kontaktování serveru při pokusu o aktualizaci detekčního jádra. V takovém případě doporučujeme zkontrolovat nastavení aktualizací. Mezi nejčastější důvody patří nesprávně zadaná ověřovací data nebo nesprávně nastavené připojení k internetu.

Rezidentní ochrana souborového systému je dočasně vypnutá – rezidentní ochrana byla vypnuta uživatelem. Váš počítač není chráněn před hrozbami. Pro opětovné zapnutí Rezidentní ochrany souborového systému klikněte na Zapnout rezidentní ochranu.

Antivirová a antispywarová ochrana je vypnutá – ochranu zapněte kliknutím na Zapnout antivirovou a antispywarovou ochranu.

Firewall je dočasně vypnutý – na problém budete upozorněni bezpečnostním oznámením v hlavním okně programu. Znovu zapnout síťovou ochranu můžete kliknutím na Zapnout firewall.

MONITOR_ORANGE Žlutá barva stavu ochrany znamená částečné problémy. Bývají to například problémy s aktualizací programu nebo blížící se datum vypršení licence.
Ochrana vašeho systému není zajištěna v plné míře. Možné příčiny jsou:

Nedostatečná nastavení zařízení pro službu Anti-Theft – toto zařízení není optimalizované pro využití služby Anti-Theft. Fantom účet (bezpečnostní řešení spouštěné automaticky v případě označení zařízení za ztracené) nemůže být vytvořen. Fantom účet vytvoříte ve webovém rozhraní Anti-Theft v části Nastavení.

Herní režim je zapnutý – zapnutí Herního režimu představuje potenciální bezpečnostní riziko. Povolením této funkce zakážete všechna okna s oznámeními nebo upozorněními a zastavíte všechny naplánované úlohy.

Blíží se konec platnosti licence / Platnost vaší licence dnes vyprší – ikona produktu vedle systémových hodin bude označena žlutou ikonou stavu ochrany s vykřičníkem. Poté, co licence vyprší, se program přestane aktualizovat a ikona ochrany změní barvu na červenou.

V případě, že není možné problém vyřešit, klikněte v hlavním okně programu na záložku Nápověda a podpora a zobrazte nápovědu nebo přejděte do ESET Databáze znalostí. Pokud i přesto budete potřebovat pomoc, pošlete dotaz na technickou podporu. Specialisté technické podpory ESET vám odpoví v co nejkratším možném čase a pomohou vám s řešením problému.