ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Ochrana přístupu na web

Internetové připojení se stalo u počítačů standardem. Bohužel i pro šíření škodlivého kódu. Ochrana přístupu na web kontroluje komunikaci HTTP (Hypertext Transfer Protocol) a HTTPS (šifrovanou komunikaci) mezi webovými prohlížeči a vzdálenými servery.

Přístup na známé webové stránky se škodlivým obsahem je zablokován ještě předtím, než je škodlivý kód stažen do počítače. Všechny ostatní webové stránky budou zkontrolovány skenovacím jádrem ThreatSense při svém načtení a zablokovány při zjištění škodlivého obsahu. Ochrana přístupu na web umožňuje blokovat nebo povolit přístup k URL adresám a vyloučit URL adresy z kontroly.

Důrazně doporučujeme mít funkci Ochrana přístupu na web zapnutou. Možnosti konfigurace této funkce naleznete v hlavním okně programu na záložce Nastavení > Internetová ochrana > Ochrana přístupu na web.

PAGE_SETTINGS_ANTISPAM


Při přístupu na blokovanou stránku se v internetovém prohlížeči zobrazí níže uvedená zpráva:

WEB_BLOCKED


note

Názorné ukázky

Následující články z Databáze znalostí mohou být dostupné pouze v angličtině:

Vytvoření výjimky na bezpečnou stránku tak, aby ji neblokovala ochrana přístupu na web

Jak zablokovat přístup na webovou stránku prostřednictvím produktu ESET Internet Security


Podrobné možnosti konfigurace naleznete v Rozšířeném nastavení (dostupném po stisknutí klávesy F5 v hlavním okně) na záložce Web a mail > Ochrana přístupu na web. Zde nastavte následující možnosti:

Obecné – v této části máte možnosti pro zapnutí nebo vypnutí této funkce.

Webové protokoly – v této části můžete definovat monitorování standardních protokolů používaných internetovými prohlížeči.

Správa URL adres – v této části můžete definovat seznamy adres webových stránek, které chcete blokovat, povolit nebo vyloučit z kontroly obsahu.

Parametry skenovacího jádra ThreatSense – nabízí pokročilé nastavení kontroly, jako jsou cíle kontroly (e-maily, archivy aj.), metody detekce ochrany přístupu na web apod.

CONFIG_WEB_ACCESS